Rogue Company'nin PS5 sürümü yarın geliyor

Rogue Company'nin PS5 sürümü yarın geliyor
Hi-Rez Studios'un oynaması ücretsiz çok oyunculu nişancı oyunu Rogue Company, geçtiğimiz yıl PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için yayınlanmıştı. Oyunun PS5 sürümü için beklenen açıklama sonunda geldi. Rogue Company, geliştirilmiş...

Hi-Rez Studios'un oynaması ücretsiz çok oyunculu nişancı oyunu Rogue Company, geçtiğimiz yıl PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için yayınlanmıştı. Oyunun PS5 sürümü için beklenen açıklama sonunda geldi. Rogue Company, geliştirilmiş özellikleriyle 30 Mart'ta Sony'nin yeni nesil konsoluna gelecek.

Rogue Company, PS5 konsollarında 4K çözünürlük ve 60 FPS ile gelişmiş grafikler sunacak. Diğer yandan daha akıcı oynamayı sevenler, 4K 120 FPS'de oynayabilecek. PS4 oyuncuları ilerlemelerini yeni nesil sürüme taşıyabilecek. PS5 konsoluna sahipseniz, yarından itibaren oyunu yeni nesil sürümüne yükselterek daha gelişmiş bir deneyim yakalayabilirsiniz.

Rogue Company, görev tabanlı PvP mücadelelerine sahne oluyor

Rogue Company

Rogue Company'de tıpkı Valorant ve Overwatch gibi her biri farklı rollere ve yeteneklere sahip "Rogue" olarak adlandırılan kahramanlar bulunuyor. Kahramanınızı seçip battle royale oyunlarında olduğu gibi helikopterle savaş alanına atlayıp çok oyunculu maçlarda takım olarak savaşıyorsunuz. Oyunda aynı türdeki diğer oyunlara göre daha fazla kişiselleştirme seçeneği var.

Rogue Company görevlileri, dünyanın en ölümcül ve en zorlu görevlerini çözmek için vazgeçilmez. Oyuncular, paralı asker olarak seçtikleri silahlarla PvP oyun modlarında çevrimiçi olarak ikonik konumlarda mücadeleye atılıyor. Oyun çapraz platform desteğine de sahip ve bu sayede tüm oyuncuları bir araya getiriyor. Oyun, savaş alanının kaosunu 4v4 görev tabanlı bir deneyimle birleştiriyor. Deneyim genel olarak hedeflere odaklandığından, oyuncuların rakip takıma karşı üstünlük sağlayabilmesi için takım arkadaşlarıyla mümkün olduğunca koordinasyon içinde olması gerekiyor. Rogue'lar maçlar arasında değişiklik yapılabilen ve yükseltilebilen kendi teçhizatlarına sahip.

Rogue Company'de standart birincil ve ikincil silahlar bulunuyor. Cihazlar ise hem savunma hem de agresif oyun stilleri için yüksek teknoloji avantajları sunuyor. Ayrıca Perks olarak bilinen pasif bonuslar ve yetenekler var. Yetenekler arasında kalkan duvarları, patlayıcı hançerler veya dikenli tel tuzakları gibi seçenekler var.

Rogue Company, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch ve PC platformlarında da oynanabiliyor.