Rocksteady Superman oyunu üzerinde çalışmadığını açıkladı

Batman: Arkham üçlemesini yapan Rocksteady Studios, Superman oyunu yapmadığını doğruladı ve stüdyo önümüzdeki hafta The Game Awards‘ta gelecek projesi hakkında da açıklama yapmayacak.

Rocksteady kurucu ortağı ve oyun yönetmeni Sefton Hill Twitter’da takipçilerine son dönemde söylentilere konu olan Superman oyunu üzerinde çalışmadıklarını açıkladı.

“Bu yıl TheGameAwards için sabırsızlanıyorum! Geliştirme sürecinde hala çalışmaktayız, yani Rocksteady Games’ten duyuru beklemeyin. Gösterilmeye hazır olduğunda, ilk öğrenen siz olacaksınız. Spoiler: Superman değil”

Superman: World’s Finest beklentileri suya düştü

Geçtiğimiz günlerde Rocksteady’nin geliştirdiği rivayet edilen Superman: World’s Finest oyununa dair söylentiler artmıştı. Hayranlar 2015 yılında Batman: Arkham Knight‘ın yapımcılığını üstlenen Rocksteady’nin, Batman’den başka yüksek profilli bir DC kahramanına geçeceğini umuyordu.

Rocksteady tarafından gelecek yeni bir oyun The Game Awards 2018 için tahminler arasındaydı. Yine de The Game Awards’ın yapımcısı Geoff Keighley bu sene 10’dan fazla yeni oyun duyurusu yapılacağını açıkladı.