Rockstar, yeni bir AAA açık dünya VR oyunu üzerinde çalışıyor

L.A. Noire: VR Case Files‘ın arkasındaki Avustralyalı stüdyo Video Games Deluxe, yepyeni bir AAA açık dünya VR oyunu için bir kez daha Rockstar Games ile birlikte çalışacaklarını açıkladı. Proje hakkında ayrıntılar henüz açıklanmadı, ancak Rockstar Games, diğer büyük projelerinin yanı sıra VR platformlarına da yatırım yapacak.

L.A. Noire: VR Case Files, Rockstar Games‘in ilk ve tek VR oyunu olarak geldi ve orijinal oyunun remaster versiyonu ile birlikte 2017 yılında piyasaya sürüldü. Video Games Deluxe, yaklaşık yedi yıldır Rockstar Games ile çalışıyor ve yeni VR projesiyle iş birliği genişletilecek. Stüdyo “çığır açan bir proje” olarak nitelendirdiği yeni VR oyunu için iş ilanı verdi.

Rockstar yeni oyun çalışmalarını hızlandırıyor

Red Dead Online, rockstar rockstar

Rockstar, 2018’de Red Dead Redemption 2‘yi çıkardıktan sonra gelecek nesil projeleri üzerinde çalışmaya başladı. Bloomberg editörü Jason Schreier’in son raporuna göre, geliştirici şu anda GTA 6 üzerinde çalışıyor, ancak oyun henüz gelişimin erken aşamalarında. Sony’nin geçtiğimiz ay düzenlediği PS5 etkinliği sırasında, GTA 5’in PS5 ve Xbox Series X’e de geleceği duyurulmuştu.

Rockstar’ın bir sonraki projesi için birçok söylenti dolaşıyor. Take-Two Interactive CEO’su daha önce Rockstar Games’ten gelen yüksek kaliteli AAA oyunlar arasındaki boşluğu kısaltmaya çalışacaklarını açıklamıştı. Yani stüdyo önümüzdeki yıllarda daha fazla oyunla karşımıza çıkabilir.

Söylentiler doğruysa Video Games Deluxe’ün yeni VR projesi, GTA 6‘dan önce gelebilir.