Rocket League’in Sezon 9 içeriği ve yayın tarihi açıklandı!

Rocket League geliştiricisi Psyonix, 24 Eylül Pazartesi günü 9. rekabetçi sezonu başlatacağını açıkladı.

Rocket League Sezon 9 yeni içeriklerle gelecek!

Yeni sezonla gelecek Sezon 9 güncellemesi tüm platformlarda aynı anda yayınlanacak ve Psyonix’in son blog gönderisine göre yeni özelliklerle gelecek. En önemlisi, Rocket League‘in dokuzuncu sezonu, eskiden Rank Sports olarak bilinen Ekstra Modların gelişine işaret ediyor.

Rocket League Ekstra Modlar rocket league

Dropshot, Hoops, Rumble ve Snow Day modlarının Standart olmaktan çıkarak Rekabetçi Oyun Listelerine katıldığı görünüyor.

Ek olarak Sezon 9 yeni oyun içi müzik ekliyor: Rocket League x Monstercat Vol. 4. Ayrıca Sezon 8 Ödülleri, çeşitli iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri sunuyor. Kısa bir süre önce tanıtılan Rocket Pass 1, sezonun 26 Kasım’da sona ermesiyle, yeni sezona devam edecek.

Psyonix’in Sezon 9 güncellemesi, oyunun şimdiye kadarki en büyük Premium DLC paketlerinden biri olarak tanımlanan yeni Hot Wheels Triple Threat DLC paketini de getiriyor. Hot Wheels’ın 50. yıl dönümü kutlamalarına özel yeni paket, her biri benzersiz 4 çıkartmaya sahip üç klasik Hot Wheels aracını Savaş Arabasına (Gazella GT, MR11 ve Fast 4WD) dönüştürüyor.

Rocket League’in Premium DLC’si, tüm oyuncular için ücretsiz Hot Wheels temalı hediyelerle birlikte gelecek. Örneğin, herkes yeni Hot Wheels Rivals arenasına ve henüz açıklanmayan ücretsiz kişiselleştirme seçeneklerine erişebilecekler.

Tüm bu yenilikler 24 Eylül’de PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC platformlarında yayınlanacak Rocket League Sezon 9 güncellemesinin bir parçası olarak sunulacak.