Rocket League’in seviye ve ilerleme sistemi güncellendi

Psyonix, Rocket League için oyunun ilerleme sistemini tamamen yenileyen ve seviye sınırını ortadan kaldıran büyük bir “İlerleme Güncellemesi” yayınladı. Güncelleme yeni “Kulüp Sistemi”ni tanıtırken, yeni başarılar ve kupalar ekliyor. Ayrıca çok sayıda hata düzeltmesi ve iyileştirme de sunuyor.

Rocket League v1.50 İlerleme Güncellemesi

Rocket League‘in Haziran ayında tanıtılan İlerleme Güncellemesi, deneyim kazanma sistemini değiştiriyor. Artık sadece Çevrimiçi ve Rekabetçi Maçlarda kazanılabiliyor ve seviyeler temel olarak skordan ziyade maç uzunluğuna dayanarak kazanılıyor. Seviye 20’den sonra daha uzun sürede kazanılan puanlar yerine, ardışık seviyelerde sabit XP gerektiriyor ve 75. seviyeye ulaşıldığında, oyuncular istediği kadar yükseğe tırmanabiliyorlar.

Rocket League rocket league

Mevcut seviyeler, oynanan çevrimiçi maçların toplam sayısı ve kazanılan toplam XP’ler de dahil olmak üzere, yeni sisteme dönüştürülecek. 40. seviye veya altındaki oyuncular, daha önce sahip oldukları seviye ile aynı seviyede olacak, 40’ın üzerindekiler ise daha yüksek bir seviyeye ulaşacaklar. Seviye sınırına daha önce ulaşan oyuncular, oynadıkları çevrimiçi maç sayısına göre ekstra seviyeler kazanacaklar.

Rocket League Kulüpleri 20 oyuncuya kadar kadroları destekleyecek ve Kulüp isimleri benzersiz olmak zorunda değil. Örneğin RL Türkiye adlı iki klübe sahip olabilirsiniz. Afişlerdeki kullanıcı adları ve skor tablolarından önce, 2-4 karakterden oluşan kulüp etiketleri görünecek ve bunlar da benzersiz olmayacak.

Rocket League Kulüpler rocket league

Ancak, diğer doğrulanmış kulüpler arasında benzersiz olduklarını belirtmek için Kulüp adları ve etiketleri için “Doğrulanmış” seçeneği var. Yani iki (veya 27) tane RL Türkiye olsa da, sadece bir tanesi gerçek olarak doğrulanacak. Kulüp renkleri, maçlar, “Günün Mesajı” ve diğer özellikler de destekleniyor.

Haziran ayında, Rocket League oyuncularını daha nadir kozmetik öğelerle ödüllendiren ikincil bir ilerleme sistemi olan Rocket Pass de açıklandı.

Rocket League İlerleme Güncellemesi için yama notlarının tamamı rocketleague.com‘da.