Rocket Arena kapalı beta sürümüyle geliyor

Becerilerinizi sergilemek için yeni bir oyun arıyorsanız, Rocket Arena bunu başarabilecek bir oyuna benziyor. Final Strike Games tarafından geliştirilen Rocket Arena, roket donanımlı oyuncuların hakimiyet için rekabet ettiği çevrimiçi bir nişancı oyunu.

Aşağıdaki fragmanda görüldüğü gibi yarışmacılar çeşitli arenalarda çeşitli silahları ve seyahat modlarını kullanarak üstünlük kurmaya çalışıyorlar. Rocket Arena daha önce Nexon America’nın kapatılan oyunu Lawbreakers‘ın sanatsal tarzını ve Fortnite‘ın bazı oynanış mekaniklerini çağrştırıyor.

Rocket Arena yayınlandığında 4 farklı oyun moduyla gelecek:

Knockout: Her oyuncu 3 rozetle maça başlıyor. Arenadan atılan oyuncular rozetlerinden birini kaybedecek. Bir oyuncu 3 rozetini de kaybetse bile, maç bitene kadar rakiplerini arenadan itebilecekler.

Rocketball: Oyuncular topu rakip takımın kalesine götürmeli ve kazanmak için en çok puanı almalılar. Rocket League’de olduğu gibi bir futbol maçı modu değil, Bayrak Yakalama (Capture the Flag) tarzı bir mücadele gibi görünüyor.

Mega Rocket: Oyuncuların, roketlerin indiği bir harita etrafındaki noktalar üzerinde mücadele etmeleri için görevlendirildiği bir yakalama stili modu. Destiny’deki Control moduna çok benziyor ama set sayıları yok.

Rocketbot Attack: Oyuncuların ve birkaç arkadaşıyla bilgisayar kontrollü Rocketbot ordusuyla savaşacakları kooperatif bir oyun modu.

Rocket Arena, Crater adlı bir dünyada geçiyor. Dünya birçok farklı alana bölünmüş ve bu bölgelerin her biri oynanabilir bir karakterle temsil ediliyor. Oyuncular her biri kendine özgü roketatar, roketleri ve özel yetenekleri kullanan karakterler kullanacaklar. Bölgelerle birlikte 6 karakter var: Kayi, Amphora, Izell, Jayto, Blastbeard ve Plink.

Rocket Arena 23 – 29 Mayıs tarihleri arasında kapalı beta düzenleyecek. İlgilenen oyuncular için kayıtlar oyunun resmi sitesinde 22 Mayıs’a kadar sürecek ve seçilenler e-posta yoluyla bilgilendirilecek. Final Strike Games betaya katılanlara özel oyun içi eşyalar verecek ve ayrıca çekilişe katılan oyuncuları gerçek hayatta da ödüller bekliyor olacak.

Henüz Rocket Arena için resmi bir çıkış tarihi açıklanmadı. Önümüzdeki aylarda oyun hakkında daha fazla güncelleme geldiğinde okurlarımızı haberdar edeceğiz.