Risk of Rain 2 sürpriz bir şekilde konsollara geldi

Risk of Rain 2, PAX West etkinliği sırasında Gearbox’ın basın toplantısında geliştirici Hopoo Games tarafından duyuruldu ve PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One’da yayınlandı.

Artık Risk of Rain 2 tüm konsollarda mevcut ve PlayStation Store‘da 134 TL’den satışa sunuldu. Oyun 28 Mart’ta PC’ye Steam erken erişimiyle gelmişti. Geliştirici 2020 bahar aylarında tam sürümü PC’ye de taşıyacak. İlk Risk of Rain side scrolling tarzı 2D aksiyon oyunuydu ve devam oyunu üçüncü şahıs aksiyonla birlikte seriye 3D görseller kazandırdı.

PlayEveryWare Risk of Rain 2’yi içerik güncellemeleriyle birlikte konsollara taşıdı. Oyun şu anda Scorched Acres aşamasını, Survivor Rex’i ve The The Grovetender boss’unu içeren ve ayrıca yeni eşya ve ekipmanlar sunan Scorched Arches güncellemesini içeriyor. İşte oyunun konsol sürümü için yayınlanan tanıtım fragmanı:

Tüm bunların yanı sıra Risk of Rain 2’nin içerik planı konsollar için ayrıntılarıyla paylaşıldı. Oyuncular Yaz 2020’ye kadar yeni beceriler, yeni kahramanlar, boss’lar, sahneler ve öğeler alacaklar. Bir sonraki içerik güncellemesinin Eylül ayında yapılması bekleniyor. Oyunun konsol planı şu şekilde:

Risk of Rain 2 konsol planı risk of rain 2

Hopoo Games ve Gearbox, PAX West sırasında ayrıca ilk Risk of Rain’in Xbox One’da yayınlandığını açıkladı.