Respawn, Apex Legends hilecilerine karşı savaş açtı

Respawn’dan beklenmedik bir hamle geldi ve geliştirici Apex Legends hilecilerine karşı savaştığını açıkladı.

Respawn topluluk yöneticisi Jay Frechette reddit paylaşımında başarılı battle royale oyununun yapımcılarının Easy-Anti-Cheat aracılığıyla PC’de 355,000’den fazla oyuncuyu yasakladığını ve bunun sadece başlangıç olduğunu söyledi.

Frechette: “Hizmet çalışıyor ama bu, hilecilere karşı devam eden bir savaş. Uyum sağlamaya devam etmemiz ve mücadeleye karşı çok dikkatli olmaya ihtiyacımız olacak. Tüm oyuncular için Apex Legends’in sağlığına çok aldatmayı çok ciddiye alıyoruz.” dedi.

Respawn ve Frechette, hileyle mücadele etmek için gelişmiş yöntemler üzerinde çalıştığın ancak kartlarını kapalı oynaması gerektiğini belirtti ve: “Hileciler kurnazdır ve onların geldiğimizi görmelerini istemiyoruz” dedi.

Ancak Frechette, Respawn’ın hilecileri yenmek için EA içindeki ve dışındaki uzmanlarla doğrudan çalıştığını ortaya koydu. Geliştirici aynı zamanda hilelere karşı ekibini büyütüyor ve Apex Legends‘teki hilecileri raporlamak için PC sürümüne rapor özelliği eklenecek. Bu raporlar doğrudan oyunun temizlenmesine yardımcı olan Easy-Anti-Cheat‘e gidecek.

Bu arada Frechette Apex Legends’te karakter seçimi sırasında spam yapanların olduğunu da kabul etti. Bu oyuncular karakter seçimi sırasında spam yaparak ve bağlantıyı kesmeden önce düşüyor.

“Stratejimizin çoğunu kapalı tutuyoruz bu yüzden değişiklikleri uygulamadan önce geçici çözümler oluşturmak için zamanımız yok. Çözümler hemen gerçekleşmeyecek, ancak üzerinde çalışıyoruz.”

Respawn ayrıca Apex Legends’in çökme sorunları üzerinde de çalışıyor. Bir sonraki PC yaması bilinen çökme sorunlarını düzeltecek, ancak henüz tespit edilemeyenler için çalışmalar devam edecek.

Bu arada Frechette Respawn’ın şu anda Apex Legends’te maçlara yeniden bağlanma özelliği üzerinde çalışmadığını söyledi. Geliştiriciye göre böyle bir özelliğin oyuncuların kötüye kullanmaları için büyük bir risk oluşturacak ve bu durumu düzeltmek için gereken kaynakların başka yerlerde daha iyi kullanılacağını söyledi.

Ve son olarak Frechette, Respawn’ın maçların başında yavaş sunucu performansı raporları gördüğünü ve olası nedenleri azaltmak, iyileştirmeler yapmak için çalıştığını söyledi: “Eğer daha hızlı / daha fazla sunucuya para harcayarak bu düzeltilebilseydi, bunu yapardık ancak maalesef çözüm bu değil. Sorunu araştırıyoruz ve tüm gelişmelerden sizi haberdar edeceğiz.”

Apex Legends başarılarına dolu dizgin devam ediyor. Oyun hakkında daha fazlası için incelememize ya da Apex Legends karakterlerini tanıttığımız rehberimize göz atabilirsiniz.