E3 2018: Resident Evil 2 yenilenerek dönüyor!

E3 2018 gösterimleri sırasında, PlayStation yaklaşan Resident Evil 2 yenilemesini yayınlayarak izleyicileri şok etti. Fragmanda zombi istilasını bir kemirgenin gözünden göstererek aksiyonu başlatıyor. Sunum bittikten kısa bir süre sonra, Capcom oyun için yeni bir fragman daha yayınladı, bu kez daha fazla oyun gösterdi.

Fragmanlardan fark edileceği üzere Resident Evil 2, 2017’de yayınlanan Resident Evil VII ile aynı motorla yapıldı. Ayrıca, Raccoon City‘nin bu yeniden yapılandırılmış versiyonu ve zombi istilası hakkında daha fazla ayrıntı açıkladılar. Capcom, tarihinin en ikonik ve sevilen kahramanlarından olmaya devam edecek karakterleri tanıttı: çaylak polis memuru Leon S. Kennedy ve üniversite öğrencisi Claire Redfield, Raccoon City’deki felaket salgında zombilere karşı bir araya gelecek.

Resident Evil 2 RE Engine ile her zamankinden daha gerçekçi!

Yirmi yıl sonra, yeni Resident Evil 2 kabusun geri dönüşünü, geçen yılki Resident Evil 7 Biohazard’da olduğu gibi şimdiye kadar görülmemiş düzeylerde yansıtacak. Capcom’un yeni bir fotogerçekçi yöntemle çalıştığı RE Engine ile karakterler her zamankinden daha keskin görünüyor ve zombi sürüleri de yine korkunç derecede gerçekçi.

Zombiler anında görünerek, mermilerden hasar alırken gerçek zamanlı olarak tepki gösteriyor. Çarpıcı aydınlatma, Raccoon City Polis Departmanının tanıdık odalarını ve koridorlarını yeni hayata döndürüyor. Oyuncular, Leon ve Claire’in gözünden gerçek korkuyu yaşayacaklar gibi görünüyor!