Resident Evil 2’nin PS VR’a gelmeyeceği doğrulandı

Resident Evil 2 ile PS VR deneyimi yaşamak isteyenlere kötü bir haberimiz var. Capcom, 2019’da yayınlanması planlanan oyunu PS VR‘a veya başka bir VR cihazına getirmek için planı olmadığını doğruladı.

Resident Evil 2 için VR planı yok

İngiltere’nin Daily Star gazetesine konuşan Capcom yapımcıları Tsuyoshi Kanda ve Yoshiaki Hirabayashi, Resident Evil 7’den farklı olarak, Resident Evil 2‘nin omuzdaki üstü kamera açısının VR deneyimine uygun olmayacağını söyledi: “Şu an için VR desteğini düşünmüyoruz, kamera perspektifi ve omuz üstü seçeneği, VR’ın deneyimi için en iyi yol olmadığı anlamına geliyor… VR bizim vizyonumuza uymuyor.”

Resident Evil 2 Remake resident evil 2

Resident Evil 7’nin VR’a taşıdığı korkunun ardından, Capcom’un PS VR‘a yeniden geri dönebileceği düşünülüyordu, ancak öyle olmadı. Yani PS VR umudumuz başka bahara kaldı diyebiliriz. San Diego Comic-Con panelinde kanıtlanmak istenenin, yine oyundaki tasarım gibi görünüyor.

Panelde Capcom’dan Kellen Haney tarafından açıklandığı üzere, oyunun başrol karakteri Leon S. Kennedy’nin yeni Resident Evil 2‘de oldukça genç görünmesini sağlamak için çalışıldı. Elbette orjinal oyunda bu durum iyi yansıtılamasa da, oyunun sonarki safhasında tecrübeli bir kıdemli polis oluyor.

Fakat ilk sahnesinde, ilk gününde çaylak bir polis olması gerekiyordu. Bu yüzden günümüzün teknolojisi, yüz tarama sisteminden yararlanıldı. Tasarımın oluşturulma sürecinde yardımcı olacak gerçek bir kişi olmasına rağmen, stil ve modelin seçimi, bu düşünce sürecinin bir parçasıydı. Ayrıca, hem Claire hem de Leon’un oyundaki modelleri, gerçek kıyafetler taranarak tasarlanmış.

Resident Evil 2 hakkında söylentiler uzun süredir vardı, ancak Capcom oyunun fragmanını ilk olarak E3 2018‘de yayınlayarak hayranlarını şok etmişti. Yine de yapılan tanıtımların ardından böylesine heyecanla beklenen bir oyun için PS VR hamlesi beklentileri daha iyi karşılardı diye düşünüyoruz.