Resident Evil 2 Remake üzerinde 800 geliştirici çalışıyor

Japonya’da yayınlanan son Capcom NHK yayını, yenilenen Resident Evil 2 üzerinde çalışan geliştiricilerin sayısı hakkında ayrıntılar ortaya çıktı. Resident Evil’in tarihi ile ilgili bir kitap yayınlayan serinin hayranı Alex Aniel, Twitter gönderisinde yayına dikkat çekerek oyunun gelişim süreciyle ilgili ilginç bir ayrıntı açıkladı.

Aniel’in Twitter paylaşımından veriler:

“Geçtiğimiz haftaki Capcom NHK yayınından çıkan en önemli kısım RE2 Remake’nin geliştirilmesinde yaklaşık 800 (sekiz yüz) kişi olduğunu gösteriyor. Aralarında programcıları, fotogrametri modellerini, hareket yakalama aktörlerini içeriyor. Bu sayı RE6 üzerinde çalışan yaklaşık 600 kişiden fazla.”

Ubisoft’un dünya çapında binlerce geliştiriciyle tek bir Assassin Creed oyunu üzerinde çalıştığı düşünülürse bu haber çok şaşırtıcı görünmüyor. Aslına bakılırsa, Capcom’un Resident Evil 6‘da 600 olan ekip üyesinin, Resident Evil 2 Remake‘te 800 olduğunun iddia edilmesi daha şaşırtıcı.

Resident Evil 2 Remake resident evil 2

Resident Evil 2 bir Remake projesinden daha fazlası

Capcom’dan gelen bilgilere dayanarak, Resident Evil 2 Remake’in geliştirilmesinde çok fazla sevgi, zaman ve çaba sarf edildi. Öncelikle bu proje sadece daha önceki oyunun tekrarı ve yeniden paketlenmesinden ibaret değil ve modern standartları karşıladığından emin olmak için yeniden düzenlendi. Geliştirme ekibi güncellenmiş ses kalitesi, moderleştirilmiş kamera kullanımı ve nitelikli kontroller gibi değişikliklere öncelik verdi.

Bunlara ek olarak Resident Evil 2 ile hikaye genişledi ve bu da oyuncuların yeni bölgeler keşfetmelerine ve ilk oyunda önemsiz olarak görülen karakterlerle daha fazla zaman geçirmelerine olanak tanıyacak. Geliştiriciler başlangıçta hayranların bu gibi değişikliklere nasıl tepki vereceğinden emin olamasalar da, Capcom oyun için gelen geri bildirimlerin tepkilerin inanılmaz derecede olumlu olduğunu açıkladı.

Resident Evil 2 Remake serinin korku dolu dünyasını 25 Ocak 2019’da hayranlarına geri getirecek.