Resident Evil 2: 1-Shot Demo için tarih belli oldu!

Geçtiğimiz ay Xbox Mağazasında görünmesinin ardından, Resident Evil 2 1-Shot Demo nihayet Capcom tarafından onaylandı. Demo 11 Ocak 2019’da ücretsiz olarak PlayStation 4, Steam ve Xbox One’a gelecek. Ancak, 31 Ocak 2019’da kaldırılacak.

Resident Evil 2 1-Shot Demo’da oyuncular sadece 30 dakikalık bir seans alacaklar, ancak başarısız olursanız ya da tamamlarsanız, kalan süreniz bitene kadar görevi tekrar deneyebilirsiniz. Saat sıfıra ulaştığında, oyun gibi demo süresi sona erecek. Bununla birlikte, demonun nasıl bitirildiğine bakılmaksızın, herkes Resident Evil 2 için demo’ya özel yeni bir fragmanla ödüllendirilecek.

Neyse ki, PlayStation Blog‘da oyunculara yardımcı olacak birkaç ipucu gösterildi ve oyunculara Resident Evil 2 1-Shot Demo’yu oynamadan önce strateji düşünme şansı verildi. Raccoon City Police Department’ta oyuncuların hayatta kalabilmesi ve sonuna kadar ihtiyaç duyabilecekleri tüm eşyalar yer alıyor. Haritayı iyi kullanmak alanın temizlenip temizlenmediğini belirlemenin en iyi yolu olacak.

Eşyaların çoğu Leon’un sağlığını korumak için var. Ölüm demonun sonunu belirlemezken, tekrarlanan ölümler ilerlemeyi çok engelleyebilir. Ayrıca Zombi saldırıları elbette ilerlemeyi zorlaştırabilir. Oyuncuların savaşmak ya da hızlı davranıp kaçmak noktasında seçim yapmaları gerekecek. Bazı durumlarda karar vermenizi kolaylaştırmak için bazı araçlar yer alacak.

Doğal olarak, kaybolmak da oyuncuların ilerlemesini engelleyecektir. Polis teşkilatının ilk katını demonun başlarında araştırmak, oyunculara yardımcı olabilir. Rehberlik için kırmızı ışıklara bakılması ve dizüstü bilgisayar ekranları yardımcı olacak.

Resident Evil 2, 25 Ocak’ta PlayStation 4, PC ve Xbox One’a gelecek.