Resident Evil 2 Demosunu yaklaşık 4 oyuncudan 1’i bitirebildi

Resident Evil 2 1-Shot demo 11 Ocak’ta yayınlandı ve şimdiye kadar 1.4 milyondan fazla oyuncu oynadı. Ancak bu istatistikler, Capcom’un ResidentEvil.net web sitesinde belirtildiği gibi “RE NET’in oyun veri ayarlarını etkinleştiren oyuncular” ile sınırlı. Oyuncuların yalnızca %28’i demonun sonuna ulaşabildi.

Başarı için sadece 1 şansın verildiği göz önüne alındığında çok da sürpriz olmamalı. Eğer ölürseniz ve fazladan vaktiniz varsa görevi tekrar deneyebilirsiniz. Ancak 30 dakika bittikten sonra demo kalıcı olarak kapanıyor. Zombiler, zayıf envanter yönetimi ve kaybolmak Resident Evil 2 1-Shot Demo‘daki başarı eksikliğini açıklayabilecek engeller.

Resident Evil 2 1-Shot Demo istatistikleri resident evil 2

Tabii ki düşük tamamlama oranı için başka açıklamalar da var. Bazı oyuncular demoyu sadece keşif amacıyla oynadılar. Resident Evil 2’nin yenilenmesinden dolayı, hayranlar oyunun 1998’deki ilk versiyonundan beri nasıl değiştiğini merak ediyorlar.

Resident Evil 2 demosunu deneyimlemediyseniz, hala zamanınız var. Korku efsanesinin deneme sürümü 31 Ocak 2019 tarihine kadar geçerli. Tam oyun yayınlanmadan önce demo dijital mağazalardan çekileceği için bu kaçırılmaması gereken bir fırsat.