Red Dead Redemption 2 PS4 Pro’da 4K desteği sunacak

Red Dead Redemption 2‘nin PS4 4 Pro’da 4K çalışacağını tahmin ediyorduk. Sony ve Rockstar bunun doğru olduğunu onayladı.

Sony, PlayStation Blog‘da Red Dead Redemption 2‘nin PS 4 Pro ile çekilmiş oyun içi görüntülerini paylaşarak Rockstar’ın heyecanla beklenen yeni oyununun 4K desteğine sahip olduğunu açıkladı.

Red Dead Redemption 2 PS4 Pro ve Xbox One X’de 4K deneyimi sunacak

YouTube videosu Sony’nin resmi hesabında paylaşıldı. Aynı video resmi Xbox YouTube kanalına da yüklendi ve yine oyunun 4K performans sunacağını açıklayan bir başlık altında paylaşıldı.

Bu tanım, tüm kanallarda gösterilen videonun aslında PlayStation 4 Pro’da çekildiğini ve oyunun kesinlikle 4K’da çalışacağını gösteriyor. Xbox One X’ten çekilmese de, resmi Xbox web sitesi One X oyunun 4K oynanabileceğini ve Xbox One X ile Güçlendirilmiş olduğunu doğruladı.

Bununla birlikte, aynı sayfada Xbox One X için geliştirilmiş özelliklerin, içerik güncellemesinin yayınlanmasıyla dahil olacağı açıklanıyor. Aynı içerik güncellemesi, PS4 Pro sürümü için de gerekli olabilir.

Yaklaşan açık dünya vahşi batı oyunu Red Dead Redemption 2 hakkında; özel sürümler, oyunun hikayesi ve daha fazlasıyla ilgili bilgiler dahil olmak üzere haberleri buradan takip edebilirsiniz.