Red Dead Online’da mikro ödemeler etkin rol oynayacak

Red Dead Redemption 2’nin çok oyunculu modu Red Dead Online, sonunda beta sürecine başladı. Grand Theft Auto Online’a oldukça benzer mekanikler içeren modda gelmesi beklenen yegane özellik mikro ödemeler olacak.

Red Dead Online şu anda beta aşamasında ve Rockstar’ın bazı özellikleri değiştirmeden önce her şeyin düzgün çalıştığından emin olmak istiyor. Bu yüzden bir süre daha şimdiki haliyle devam edecek. Gold Bars (Altın Külçeleri) olarak sunulacak mikro ödeme özellikleri henüz etkinleştirilmedi. Muhtemelen geliştirici GTA Online‘ın ilk günlerindeki sorunlardan kaçınmak istiyor.

Ancak, özellik açıldığında nasıl çalışacağı konusunda bazı fikirlerin yanı sıra Red Dead Online’ın ekonomisine nasıl uyum sağlayacağı hakkında kafa karışıklıkları ve yanlış bilgilendirmeler de var. Şimdi betada nelerin bulunduğunu gözden geçirelim.

Red Dead Redemption 2 mikro ödemeler red dead online

Gold Bars, paranızın yetmediği eşyaların kilidini açmak için kullanılabilecek ve yeterli seviyede olmadığınız eşyalar için de kullanılabilecek. Bununla birlikte, Altın Külçeleri sadece kozmetik içeriklerle sınırlı gibi görünüyor. Yani kampınız seviyenizin yetmeyeceği bir ürün ya da güzel bir şapka istiyorsanız, onları hemen almak için ödeme yapabilirsiniz. Silahlar ise oyunda kazanılan para ile ödenecek.

Red Dead Online altın kazanmak isteyenler için biraz zorlayıcı olacak. Tahminlere göre tek bir altın külçe kazanmak yaklaşık sekiz saat sürecek. Kendi kampınızdaki hızlı seyahat gibi özelliklerden de yararlanabileceksiniz. Red Dead Online’da hızlı seyahat 65. seviyeye ulaştığınızda veya 112 Altın karşılığında açılacak ve görünen o ki bunun için yaklaşık 900 saatlik bir yatırım yapmanız gerekecek… Bununla birlikte, mülk sahipliği gibi kilit özellikler içermeyen bir ekonomi olduğu dikkate alınmalı.

Red Dead Online mikro ödemeler red dead online

Red Dead Online’da mikro ödemeler GTA Online ve Shark Kartlarının başarısını takiben oyunda büyük bir rol oynayacaktır. Oyun etkin bir şekilde pay-to-win olacak mı? Şimdilik özellik aktif olmadan ve kilit özellikler gelmeden, beta sürecinde bunları konuşmak için erken.