Rockstar, Red Dead Online’ın ekonomisini dengeleyecek

Rockstar, Red Dead Online‘ın beta sürecinde özellikle oyun içi ekonomi için gelen şikayetlerin ardından oyuncu geri bildirimlerine resmi web sitesi üzerinden yanıt verdi.

Geliştirici şu anki odak noktalarının, “tüm aktivitelerin uygun şekilde ödüllendirilmesini sağlamak, bazı ek dengelemelere ihtiyaç duyan oyun içi ekonomiyi dengelemek ve bazı oyuncuların oturumlardan atılmasına neden olan bazı kalıcı hataları düzeltmek” olduğunu açıkladı.

Rockstar’ın bu kararı, büyük olasılıkla oyunda sadece 1 altın külçe kazanmanın yaklaşık 8 saat sürdüğünü belirten oyuncuların tepkisinden kaynaklanıyor.

Reddit‘te bir oyuncu işi matematiğe döktü ve 4 saat Red Dead Online oynayarak tek bir altın külçe yapmak için 100 parça toplamak gerektiğini belirtti. Her biri 10 dakika süren serilerden (deathmatch, yarışlar vs.) 0.02 ve 0.04 (0.02 altın külçesi = 2 parça) arasında altın külçesi kazanıldığını açıkladı.

Red Dead Redemption 2 mikro ödemeler red dead online

Daha önce Rockstar tarafından detaylandırılan altın külçelerinin, Red Dead Online Oyun içi Mağazasında kozmetik eşya satın almak için kullanılacağı ve mikro ödemelerin oyuna dahil edileceği açıklanmıştı.

Red Dead Online güncellemeleri yolda

Rockstar, Red Dead Redemption 2 çevrimiçi deneyiminin sürekli geliştirildiğini ve oyuncu geri bildirimlerini dinlediklerini göstereceklerini belirtti. Ayrıca geliştirici, hafta sonundan itibaren yeni güncellemeler yayınlamayı planlıyor.

Rockstar geçtiğimiz hafta Red Dead Online’ın beta sürecini başlattı ve şu anda Red Dead Redemption 2‘ye sahip olan herkese açık. Oyunda sadece ok, yay ve bıçaklarla savaşılan yeni battle royale modu da dahil olmak üzere farklı oyun içi deneyimler yer alıyor.

Daha fazlası için Red Dead Online incelememizi okuyabilirsiniz.