Red Dead Online Beta ilerlemeleri sıfırlanmayabilir

Rockstar Games, daha önce yaptığı açıklamada Red Dead Online oyuncularının beta ilerlemelerini sıfırlayabileceğini, sorunların baş göstermesi durumunda final sürümüne taşınamayabileceğini açıklamıştı. Ancak şirket son yaptığı açıklamada bu konuda herhangi bir planı olmadığını duyurdu.

Rockstar, resmi bir yorumda şunları belirtti: “Red Dead Online Beta’da aldığımız tüm geri bildirimleri memnuniyetle karşılıyoruz. İlerleme ve durum sıfırlama ihtimali hakkında endişe duyan oyuncularımız için belirtelim; şu anda betanın ilk kısmında sıfırlama konusunda herhangi bir planımız yok. Şu anda bu hafta yayınlamayı umduğumuz güncelleme için oyun kararlılığı ve ekonomi dengelemesi üzerinde çalışıyoruz. Lütfen gelecek güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin.”

Rockstar Red Dead Online Beta başlangıcında yayınladığı blog yazısında; hata durumlarında seviye veya diğer ilerlemeler için sıfırlama uygulayabileceğini açıklamıştı. Bu açıklamanın, beta sürümü çıktığında gerçekleşebilecek herhangi bir teknik sorun olması durumunda tepkilere karşı korunmak amacıyla yapılmış olması muhtemel. Yeni yorum kesin olmamakla birlikte sıfırlamanın olmayacağını gösteriyor.

Red Dead Online oyuncuları son dönemde özellikle oyun içi ekonomideki tutarsızlıklardan yakınıyordu ve Rockstar bu durumu yeniden dengeleyeceğini açıkladı. Ayrıca daha fazlası için Red Dead Online incelememize göz atabilirsiniz.