Red Dead Online’a 32 oyunculu battle royale modu geldi

Rockstar Games, Red Dead Online için yayınladığı yeni bir güncellemeyle oyuna battle royale tarzı modu getirdi. Gun Rush olarak adlandırılan oyun modu, sürekli küçülen bir oyun alanında silah ve cephane için mücadele eden 32 oyuncuyla oynanıyor.

Red Dead Redemption 2‘nin çevrimiçi rekabetçi çok oyunculu bileşeni olan Red Dead Online, Make It Count olarak bilinen battle royale türüne dayanan bir oyun moduna sahipti. Ancak çok daha küçük bir ölçekte yapıldı ve silah almaya daha az odaklıydı. Gun Rush, battle royale’i Red Dead Online’da daha aksiyon odaklı bir yarışma haline getirdi.

Rockstar Gun Rush’a ek olarak önümüzdeki haftalarda ve aylarda Red Dead Online‘a neler geleceğini açıkladı. Geliştirici oyunun keskin nişancılıktan, yasalardan kurtulmaya kadar her yönünü kapsayan yeni günlük zorluklar sunacak. Ayrıca yasalara ve ödül yükseltmelerine gelen değişiklikler de var:

Yakında, oyuncular suç işleyerek ödül alacak ve teşvik edilecek. Her eyaletten ödül avcıları, oyuncuları paralarını ödemeleri veya kaçmaları için zorlayacaklar.

Agresif oyunculardan kaçınmayı kolaylaştırmak için Parley (müzakere) sisteminde yapılacak değişiklikler de yolda. Rockstar, resmi duyurusunda: “Ek olarak, yapılandırılmış yarışmada oyunculara saldırmak için Feuds, Posse Feuds and Leader Feuds’u tetiklemek daha kolay olacak.” dedi.

Red Dead Online Beta ilerlemeleri sıfırlanmayabilir red dead online

Rockstar ayrıca, Red Dead Online haritasında oyuncu görünümünü de değiştirmeyi planlıyor. Oyuncular ayrım gözetmeksizin öldürmedikleri sürece, uzun mesafeden fark edilmeleri zorlaşacak:

Oyuncu yer işaretleri yalnızca kısa mesafelerde görünecek ve başkalarının görebildiği menzili azaltacak. Bu, geniş alanda başka bir oyuncu tarafından hedef alınma olasılığını azaltacak. Hatta daha uzun mesafede gittikçe kararan işaretçi, ayırt edici bir şekilde ölüm saçan oyuncuları için daha görünür olacak. Böylece bir oturumdaki herkes potansiyel olarak tehlikeli rakipleri güvenli bir mesafeden hemen tanımlayabilecek.

Rockstar, Red Dead Online’ın önümüzdeki birkaç ay boyunca beta sürümünde kalacağını açıkladı. Stüdyo, yeni görevler, daha dinamik etkinlikler, yeni rekabet modları, yeni silahlar ve kıyafetler eklemeyi planlıyor.

Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online beta PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında mevcut. Ayrıca Xbox One oyuncuları artık daha önce PS4’e özel olan Red Dead Online içeriklerine erişebiliyor: Red Chestnut Arabian Horse, Alligator Skin Ranch Cutter Saddle ve High Roller Double-Action Revolver.

Red Dead Online hakkında daha fazlası için incelememizi okuyabilirsiniz.