Rainbow Six Siege’e yapılan estetik değişiklikler geri alınıyor

Rainbow Six Siege‘de yapılan görsel değişiklikler topluluk tarafından olumsuz karşılanmıştı ve Ubisoft sonunda geri adım atmaya karar verdi. Tüm değişiklikler geri gelecek, ancak oyunu eski haline döndürmek biraz zaman alabilir.

Ubisoft yakın tarihte yapılan bir topluluk güncellemesinde geliştiricilerin hayranların tepkisini takiben geçtiğimiz haftayı çözümler üzerinde çalışarak geçirdiğini belirtti. Artık bir sonraki adım, değişiklikleri mümkün olduğunca kolay ve eksiksiz şekilde uygulamak. Ubisoft değişim sürecinde oluşabilecek herhangi bir etkinin minimumda kalmasını istiyor, ancak test ve hata ayıklama sürelerinin kısalması Rainbow Six Siege’de bazı öngörülemeyen sonuçlara yol açabilir.

Rainbow Six Siege Ubisoft rainbow six siege

Bilmeyenler için kısa bir hatırlatma yapalım; Ubisoft, Rainbow Six Siege’de uygunsuz olarak nitelendirdiği bazı görüntüleri sansürleme kararını açıklamıştı. Bu hareket oyunun Asya bölgesinde genişlemesini uygun hale getirme çabasıydı. Şiddet, cinsel içerik ve kumarla ilgili referanslar da etkilenen görseller arasındaydı.

Ubisoft, Asya’daki oyuncuların diğer oyuncularla aynı oyuna sahip olmaya devam edeceğini söyledi. Ancak daha sonra bu bölgelerde başka herhangi bir görsel değişimin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bilinmiyor. Konuyla ilgili olarak bilgilendirilmek isteyen oyuncular, resmi Rainbow Six Siege Twitter hesabından gelişmeleri takip edebilirler.

Rainbow Six Siege‘in 3. yıl 4. sezon içeriği “Operation Wind Bastion” son zamanlarda açıklandı. Dördüncü sezon yeni bir haritaya ek olarak, iki yeni operatörü de oyuna taşıyacak. Oyuncular bugün test sunucusunda yayınlanan yeni güncellemeyi test etmeye başladılar.