Rainbow Six Quarantine PvE deneyimini seriye taşıyacak

Rainbow Six serisine yeni bir üye ekleniyor. Ubisoft, E3 2019 basın toplantısı sırasında Rainbow Six Quarantine‘i açıkladı. Siege ağırlıklı olarak PvP bileşeniyle öne çıkarken, Quarantine PvE deneyimi sunacak.

Fragmanda, korku dolu bir atmosferde parazitle savaşan R6 ajanlarından oluşan bir ekip görülüyor. Oyun tasarımcısı Jade Adam-Granger, yeni oyunu Rainbow Six Siege’in PvP deneyimini tamamlayan 3 kişilik kooperatif PvE olarak tanımladı. Ubisoft Rainbow Six Quarantine’i 2020 başlarında PS4, Xbox One ve PC’de yayınlanmayı hedefliyor. Yayıncı oyun için Montreal’de yeni ve özel bir ekiple birlikte çalışıyor.

Rainbow Six Quarantine, Siege’in popüler sınırlı süreli modu olan Outbreak’e benziyor. Stüdyo şimdi modu PvE olarak bölmeye karar verdi ve kendi kaynaklarıyla ayrı olarak geliştirilmesine izin verdi. Serinin yeni oyunu Ubisoft’un kütüphanesindeki diğer oyunlar gibi Uplay+ premium hizmetine dahil edilecek.

Granger basın açıklamasında yeni oyunu: “Şimdiki neslin en iyi nişancılarından birinin temelleri üzerine kurulu, radikal bir şekilde yeniden tasarlanmış kooperatif deneyim yaratmak için yola çıktık. Siege PVP nişancı türüyle Qarantine’in PVE modunun eşlik etmesini istiyoruz. Oyuncular, Rainbow Six Quarantine’i her oynadıklarında, takımlarıyla her şeyi riske atacakları gergin, kaotik ve tamamiyle öngörülemeyen görevlere başlayacaklar.” sözleriyle tanımladı.

Rainbow Six Quarantine elbette PvP’nin sonu olmayacak. Ubisoft E3 2019‘da Siege’in yeni Operation Phantom Sight DLC’sini tanıttı.