PUBG’nin yeni karlı haritası Vikendi duyuruldu!

PUBG oyuncularının uzun zamandır beklediği karlı harita The Game Awards 2018 etkinliğinde duyuruldu. Yeni harita Vikendi, 6×6 karla kaplı bir oyun alanı sunacak.

Vikendi şu anda oyunun PUBG’nin PC test sunucularına geldi ve 19 Aralık’ta herkese açık olarak yayınlanacak. Ayrıca popüler battle royale oyunun PlayStation 4 ve Xbox One versiyonlarına Ocak ayında gelmesi planlanıyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds’un yeni haritası, yeni kar aracı ve yeni G36C taarruz tüfeğiyle gelecek. Vikendi’nin boyutu Sanhok ve Erangel arasında uyum sağlayacak şekilde tasarlandı.

Haritanın en göze çarpan özelliklerinden biri de karda ayak izleri oluşması. Yani PUBG için oynanışa büyük etki edecek bir durum ortaya çıkıyor. Eğer ayak izlerine rastlarsanız, düşmanın yakın olabileceğini anlayabileceksiniz. Ama aynı zamanda karda yürüyüp izinizi belli etmemeye çalışacaksınız.

Dinozor temalı eğlence parkı, terkedilmiş bir uzay üssü ve iki yeni şehir gibi yepyeni yerler de bekleniyor. Ayrıca donmuş nehir ve mücadeleye gizlilik katacak yoğun bir orman bölgesi de yer alıyor.

PUBG nihayet bugün PlayStation 4‘e geldi. Battle Royale yıldızı PlayerUnknown’s Battlegrounds, Aralık 2017’de Xbox Oyun Önizlemesi’ne katılalı yaklaşık 1 yıl olmuştu.