PUBG 4. Sezon fragmanı Erangel’in hikayesini anlatıyor

Sıkı durun! PUBG artık kendi hikayesine sahip. Oyunun 4. Sezonunu tanıtan yeni fragman Erangel haritasının hikayesini kısmi olarak anlatıyor.

PUBG 4. Sezon fragmanında hikayeyi anlatan kişi 1965 yılında küçük bir çocukken hava saldırılarıyla gelen bir istiladan ve şiddetli savaşlardan kurtulma hikayesini anlatıyor. Yani hikayedeki korkmuş ve herşeyini kaybetmiş olan çocuk adanın en uzun süre hayatta kalanı. Mevsimler geçiyor, yıllar birbirini kovalıyor ve o çocuk büyüyor. Fragmanın sonunda o çocuk evi olarak nitelendirdiği Erangel‘in her yerine kameralar yerleştirmiş ve adayı tıpkı açlık oyunlarında olduğu gibi Battle Royale arenasına çevirmiş bir milyoner olarak karşımıza çıkıyor. İşte PUBG’nin önümüzdeki hafta başlayacak yeni sezon için yayınlanan sinematik fragman:

Erangel oyunun ilk haritası ve eğer PUBG için bir hikaye yazılacaksa buradan başlamak mantıklı. Erangel, Arma 2‘de Rusya sınırlarındaki Sovyetler sonrası kurgusal bir bölge ve Arma 2 modu olduğu dönemlerden beri varlığını sürdürüyor.

Sinematik gelecek hafta başlayacak olan PUBG 4. Sezon’a giriş niteliğinde. Yeni sezon Erangel’de daha önce olduğu gibi bazı bina ve yapılar değiştirilecek ve harita için yeniden değişiklikler ve revizyonlar yapılacak. Erangel’in tarihini açıklamaya yardımcı olan keşfedilecek önemli değişiklikler de var. Ayrıca PUBG’deki araçlar ve silahlar için de dengelemeler ve değişiklikler yolda.

Yama notlarının tamamını PUBG‘nin resmi sitesinde bulabilirsiniz. Ayrıca tüm bu değişiklikler test sunucusunda yayınlandı. Oyunun son büyük yaması Haziran ayının sonunda gelmiş, birçok güncelleme ve yükseltmeyle birlikte BRDM-2 aracının yanı sıra yeni tabanca Deagle’ı getirmişti. Tüm bu özellikler 30 Temmuz’da PS4 ve Xbox One’a da gelecek.

PUBG 4. Sezon PC platformu için 24 Temmuz’da başlayacak. Yeni sezon hakkında tüm detaylara ve Erangel’deki değişikliklere buradan erişebilirsiniz.