PUBG Mobile’a Resident Evil 2 modu geliyor!

Resident Evil 2 oyun dünyasını salladı ve PlayerUnknown’s Battlegrounds mobil versiyonu yeni ve korkulu bir moda sahip olacak. RE2: Sunset adlı yeni mod, sevilen PUBG aksiyonuna sahip olacak, ancak buna ek olarak Resident Evil 2 içeriğiyle heyecan verici maçlara sahne olacak.

Yeni mod, PUBG Mobile 0.11.0 güncellemesiyle gelecek ve son zamanlarda çıkan birçok çok oyunculu mod gibi beta şeklinde karşımıza çıkacak. Merak edenler için beta 1.7GB’lık indirme boyutuna sahip ve normalden daha az oyuncu içeriyor.

RE2: Sunset 100 oyuncu yerine maksimum 60 oyuncuyla oynanıyor. Modun betada olmasından dolayı oyuncu sayısı daha düşük olabilir. Tam sürüm yayınlandığında büyük olasılıkla 100 oyuncuya yükselmesi olası.

PUBG’nin RE2 modu Erangel haritasında yer alacak ve hayatta kalma-korku serisine birçok yönden bağlı kalacak. Lobi alanı Resident Evil 2‘nin Raccoon City Polis Karakolu’ndan esinlendi. Oyunda, RE2’den zombiler ve bazı tanıdık düşmanlarla karşılaşacaksınız. Tencent Games’in uyarlamak için üzerinde çok çalıştığı zombiler serinin yenilenen oyununda olduğu gibi hareket ediyorlar.

Ayrıca RE2: Sunset gündüz-gece döngüsüne de sahip. Geceleri dikkatli olmalısınız, çünkü yüzleşeceğiniz daha fazla zombi olacak ve hayatta kalmayı zorlaştıracaklar. İhtiyacınız olacak kaynakları toplamak için gündüzden faydalanmak iyi bir seçim olacak.

PUBG’nin yeni modu yalnızca mobil cihazlar için duyuruldu, ancak daha sonra konsollara ve PC’ye gelmesi olası. Beta sürümünün tüm kullanıcılar için sunulacağı tarih açıklanmadı, ancak yakın zamanda duyurulması bekleniyor.

PUBG ve Resident Evil 2 gibi iki popüler oyunun içerik paylaşımı oldukça heyecan verici bir deneyim olacaktır. Gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın!