PUBG sızıntılara göre PlayStation 4’e gelmeye hazırlanıyor!

Kore Oyun Derecelendirme Komitesi, Castlevania oyunlarının yeniden yayınlanacağı ipuçlarının ardından, şimdi de PlayStation 4’teki PlayerUnknown’s Battlegrounds için bir derecelendirme yayınladı. Artık PS4 oyuncuları da PUBG‘nin çorba parasına ortak olacak gibi görünüyor.

PUBG, Xbox One’ın ardından PlayStation 4’ü hedefliyor

Battle royale yıldızının PlayStation’a gelmesi sürpriz olmaz. Oyun Xbox’ta yıl dönümüne yaklaşıyor ve Microsoft’a özel bir konsol oyunu olmaktan çıkması muhtemel. Bu Xbox için kötü bir haber, çünkü PUBG konsolun çok az sayıda olan özel oyunlarından biri.

PUBG PS4 PlayerUnknown's Battlegrounds pubg

Xbox’ta uzun soluklu bir başlangıç yapmasına, bu ayın başlarında tam olarak yayınlanana kadar sadece Oyun Önizlemesi yoluyla elde edilebildi. PlayStation’ın erken erişim programı olmadığı için, PUBG’nin tam sürüm olarak çıkması ve daha yüksek standartlarda tutulması gerekecek.

Oyunun PlayStation’da ücretsiz olup olmayacağı konusunda sorular çoktan gündeme geldi bile. Ancak oyun Xbox One’da 118,75 TL ve Steam’de 69 TL iken, fiyatın diğer platformlarla uyumlu olması muhtemel.

Birçok otorite PUBG’nin fiyatlandırılmasının, Fortnite gibi ücretsiz rakiplere kıyasla dezavantaj oluşturduğuna inanıyor. PlayStation’da oldukça başarılı olan H1Z1 bile platformda dişli bir rakip olabilir.