Psychonauts 2, 2020’ye ertelendi

Psychonauts 2 daha önce planlandığı gibi 2019’da yayınlanmayacak. Yakın zamanda Microsoft tarafından satın alınan geliştirici Double Fine, macera oyununu 2020’ye ertelediğini açıkladı.

Fig‘de paylaşılan yeni güncellemede topluluk tarafından 2016 yılından beri finanse edilen oyunun yaklaşık 3.9 milyon dolara ulaştığı görünüyor. Geliştirici paylaştığı mesajda gecikmenin Psychonauts 2’yi daha iyi bir oyun yapmak için doğru bir hamle olduğunu söyledi.

Double Fine kararı: “Artık gelecek yıl çıkış yapmayı hedefliyoruz. Biraz daha beklemek zorunda kalmanın hayal kırıklığı yarattığını biliyoruz. Ancak aynı zamanda bizim gibi oyunun mümkün olduğunca iyi olmasını isteyen inanılmaz, destekleyici bir grup olduğunuzu da biliyoruz. Bu yüzden anlayışla karşılayacağınızı umut ediyoruz.” ifadeleriyle duyurdu.

Double Fine blog gönderisinde ayrıca Microsoft tarafından satın alınmalarına rağmen, stüdyonun Psychonauts 2‘nin vadedilen tüm platformdaki sürümlerinin yine de geleceğini doğruladı. Yani serinin merakla beklenen yeni oyunu PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye gelecek.

Psychonauts 2’yi oynamak için 2020’ye kadar beklemek zorunda kalacağız. Ancak Double Fine’ın bir sonraki oyunu RAD 20 Ağustos’ta konsol ve PC için gelecek. RAD insanlığın bir değil iki kez kıyameti yaşadığı kıyamet sonrasının sonrası bir dünyada geçen 3D aksiyon rouge-like oyunu olacak.