Project Resistance takım tabanlı korku temasıyla tanıtıldı

Capcom geçtiğimiz ayın sonunda Project Resistance‘ı resmi olarak duyurmuştu. Resident Evil serisine yeni bir soluk getiren oyunun tanıtım fragmanı sonunda geldi. Görünüşe göre Project Resistance, Resident Evil serisine takım tabanlı bir deneyimle gelecek. Ayrıca tanıtım fragmanının sonlarına doğru gösterilen kısa bir nota göre bu hafta başlayacak Tokyo Game Show 2019 sırasında daha fazla detayın ortaya çıkması planlanıyor.

Yeni oyun beklenenin aksine uzun soluklu serinin yeni ana oyunu olmadığı gibi aynı zamanda sıklıkla talep edilen Resident Evil 3: Nemesis Remake de değil. Project Resistance oyunculara çevrimiçi çok oyunculu bir deneyim sunan farklı bir rota çizecek. Oyun hakkındaki bilgiler şimdilik sınırlı. Ancak Project Resistance asimetrik çok oyunculu bir yapım olacak gibi görünüyor. Fragmandaki 4 karakter Dying Light ve merakla beklenen Predator: Hunting Grounds’taki gibi serinin ikonik boss’u Mr. X ile karşı karşıya geliyor.

İşte Project Resistance için yayınlanan tanıtım fragmanı:

Capcom, Resident Evil’in geleceği konusundaki planlarını haftalardır bazı ipuçlarıyla belli ediyordu. Şirket Japonya’daki gizli oyun testleri için Resident Evil temsilcileri işe almaya başlamıştı. Bir hafta sonrasında ABD’deki Resident Evil Temsilcileri benzer davetler aldı. Tüm bu test oturumları takım tabanlı hayatta kalma korku oyunu Project Resistance için yapılıyordu.

Project Resistance’ın gelişi bazı soruları da beraberinde getirdi ve akıllarda serinin geleceğiyle ilgili merak edilen noktalar var. Capcom Resident Evil’in 8. ana oyunu üzerinde çalışıyor mu? Yenilenen RE 2’nin ardından Resident Evil 3 de yenilenecek mi? Aslında RE 2 ve RE 7’nin başarılı performansı göz önüne alındığında ikisi de mümkün olabilir. Bekleyip göreceğiz.

Tokyo Game Show 2019, 12 Eylül’de başlayacak ve 15 Eylül’de sona erecek. Etkinlik boyunca Project Resistance ve diğer oyunlardan gelecek duyuruları buradan takip edebilirsiniz. Son olarak Sony de etkinliğe katılacak ve gösterilecek tüm PlayStation oyunlarını açıkladı.