Project Nova’dan ilk görüntüler ve tanıtım fragmanı paylaşıldı

Project Nova, CCP Games ve İngiliz geliştirici Sumo Digital‘ın Eve Online evreni üzerine kurulu yeni birinci şahıs nişancı oyunu. Proje Nova cephesi uzun süredir sessizdi, ancak CCP oyunun üzerindeki perdeyi kaldırdı ve gösterişli bir tanıtım fragmanı yayınladı. Fragmanda oynanışa dair görüntülerin yanı sıra yıl sonunda gelecek bir Alfa testinin sinyalini verdi.

İşte CCP Games’in yayınladığı tanıtım fragmanı:

Project Nova video açıklamasında: “EVE Online’ın distopik bilim kurgu evreninden karanlık ve nefes kesici birinci şahıs kooperatif oyun. Strateji üzerine güçlü bir vurgu ile taktiksel kooperatif PvE ve patlayıcı PvP modları sunuyor. Project Nova oynanışıyla, oyunun yolculuğunu şekillendirmek için toplulukla birlikte evrimleşecek.” olarak tanımlanıyor.

Ayrıca aşağıda IGN kanalıyla yayınlanan 20 dakikalık oynanış videosunu izleyebilirsiniz:

Project Nova için davetli Alfa düzenlenecek

Oynanış videosunda görüldüğü Project Nova, standart sınıf tabanlı bilim kurgu FPS özelliklerine, bölge ele geçirme (capture) moduna ve teknolojik silahlarla robot düşmanlara sahip. Mücadele bir uzayda gerçekleşiyor, böylece düşmanları öldürdüğünüzde uzaya gidiyorlar. Düşmanların üzerinde yanıp sönen kırmızı hasar ve sarı kritik hasar vuruşları görünüyor.

Oyunu beğendiyseniz, CCP’nin web sitesinde Kasım ayında başlayacak Alfaya davet edilmek için mail adresinizi bırakabilirsiniz.

Project Nova, PlayStation 3’e gelen Dust 514‘ün ardından CCP’nin ikinci Eve Online FPS oyunu. Şirket bu kez daha iyi bir başarı elde etmeyi umuyor.