PlayStation: 2018’de neler oldu? 2019’dan beklentimiz neler?

PlayStation’ın oldukça sansasyonel bir 2018 geçirdiğini söylemek mümkün. Marvel’s Spider-Man ve God of War gibi seçkin PlayStation 4 özel oyunlarının yanı sıra, Red Dead Redemption 2 ve Fortnite gibi iddialı yapımlar konsola geldi. Sony tarafından yayınlanan yeni video, bizi önümüzdeki yıla hazırlarken, 2018’i tekrar gözden geçiriyor.

İşte konsolda geçtiğimiz yıl yaşananlar:

2018, Capcom’un şimdiye dek en büyük başarıyı yakaladığı oyun olan Monster Hunter: World‘ün gelişiyle kesinlikle güçlü bir şekilde başladı. Ardından PS4 kütüphanesine derinlik katan Ni no Kuni II, Astro Bot Rescue Mission ve Detroit: Become Human gibi çeşitli kitlelere hitap eden oyunlar gördük. Ayrıca Dragon Ball FighterZ ve Shadow of the Colossus gibi başarılı oyunları da unutmayalım.

Video kısa ama yine de heyecan verici bir mesajla bitiyor: “2019’da görüşmek üzere”. Bazıları için pek bir şey ifade etmeyebilir, ancak yeni yıl için bizi heyecanlandırmak için yeterli. 2019 Resident Evil 2 ve Kingdom Hearts 3‘ün Ocak ayında gelmesiyle kesinlikle güçlü bir şekilde başlayacak.

Ayrıca PlayStation’ın beklenen üçlüsü; Ghost of Tsushima, Death Stranding ve The Last of Us Part 2‘yi de heyecanla bekliyoruz. Oyunların hiçbiri 2019 için doğrulanmasa da, platform için yeni bir yıl yeni umutlar demek.