Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville erken erişimle çıktı!

Electronic Arts daha önce finansal raporlarında verdiği ipuçlarının ardından Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville için resmi sitesinde geri sayım başlatmıştı. Geri sayım tamamlandı ve sonunda merakla beklenen oyunun resmi açıklaması yayınlandı. Plants vs. Zombies serisinin yeni oyunu PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye gelecek.

Eğlenceye daha erken kavuşmak isteyenler yalnızca dijital olarak satışa sunulan Kurucu Sürümü‘nü satın alarak erken erişim sağlayabilirler. Plants vs. Zombies: BFN Kurucu Sürümü PlayStation Store‘da 139 TL’den (EA Access abonelerine 125,10 TL) satışa sunuldu ve sadece 4 – 30 Eylül arası sipariş verilebilecek. Erken erişime dahil olanlar 4 Eylül – 17 Ekim arasında yeni paylaşılan altı haftalık içerikleri oynayabilecekler. Son olarak oyunun çıkış tarihi olan 18 Ekim’de ek ücret ödemeden Standart Sürüm’le aynı içeriğe geçecekler.

İşte Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville için yayınlanan oynanış fragmanı:

Plants vs. Zombies: BFN Kurucu Sürümü’ndeki tüm ilerleme tam sürüme aktarılacak. Altı haftalık erken erişim süresi boyunca oyuncular yeni serbest dolaşım bölgelerine, çok oyunculu modlara ve çok daha fazlasına erişim kazanacaklar. Oyunda Neighborville Şehir Merkezi de dahil olmak üzere 3 serbest dolaşım bölgesi bulunuyor.

Peashooter ve Chomper gibi sevilen sınıfların yanı sıra keşfedebileceğiniz toplam 20 kişiselleştirilebilir oyuncu sınıfı yer alıyor. Elbette yeni karakterler de eklendi. Night Cap gizlilik özelliklerine sahipken, Snapdragon biraz sevimli olmasının yanı sıra “ateşli” eğlenceyi deneyime taşıyor.

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville 6 çevrimiçi çok oyunculu mod, 10 harita ve Giddy Park sosyal bölgesiyle yepyeni eğlence seçenekleri sunuyor.