Persona 5 Royal önümüzdeki sene Batıya gelecek

Atlus, Persona 5 Royal’in 2020 baharında Batı bölgelerine geleceğini açıkladı. Haberler hafta sonu Kaliforniya’da düzenlenen Atlus Art Exhibit 2019: Persona 5 Royal and Catherine: Full Body Show sırasında verildi.

Duyuruya eşlik eden ve Kasumi Yoshizawa’yı (Cendrillon) gösteren kısa bir fragman paylaşıldı. Kasumi, Sora Amamiya tarafından seslendirildi ve Atlus onu şu şekilde tanımlıyor:

“Güzel bir kız Shujin Akademisine geçiş yapıyor ve aynı yıl kahraman Tokyo’ya taşınıyor. Ortaokuldan beri ritmik jimnastikçi olarak olağanüstü başarılar elde etti ve Shujin Academy’nin geleceği için büyük beklentileri var. Kahramana hayran gibi görünüyor, ama Phantom Thieves’i reddediyor…? Düşman mı yoksa dost mu olduğu belirsizliğini koruyor.”

Etkinliğe katılan bir Twitter kullanıcısına göre karakter tasarımcısı Shigenori Soejima, Kasumi’nin tasarımının saçlarını at kuyruğu yapan ve jimnastikçi Japon kahramanlarından ilham aldığını söyledi. Cendrillon oyuncuların oyunu oynarken de anlayabilecekleri Fransızca Cinderella anlamına geliyor.

Persona 5 Royal seslendirme sanatçısı Satoshi Hino tarafından dile getirilen ve yeni bir sırdaş olan Takuto Maruki ile birlikte gelecek. İşte resmi açıklama:

“Phantom Thieves’in yeni sırdaşı. Yarı zamanlı rehberlik öğretmeni öğrencilerin endişeleri üzerine Nisan ayında Shujin Akademisi’nde işe alındı. İyi dinleme becerileri ve detaylı önerileriyle öğrenciler arasında popüler. Onun sırrı ‘Le Consultant.'”

Persona 5 Royal Japonya’da 31 Ekim 2019’da PlayStation 4 için çıkacak.