Path of Exile PlayStation 4 sürümü ertelendi!

Geliştiriciler, Path of Exile PlayStation 4 sürümünün Şubat 2019’un başlarına ertelendiğini duyurdu. Aksiyon rol yapma oyununun PlayStation 4’e Aralık 2018’de gelmesi planlanıyordu, ancak sertifika sorunları nedeniyle gecikti.

Sertifikalandırma, Sony, Microsoft ve Nintendo gibi birinci taraf konsollarda yayınlanmasını onaylamak için oyunların geçirmesi gereken bir süreç.

Path of Exile web sitesindeki bilgilendirme yazısında geliştirici Grinding Gear Games gecikme için özür diledi:

“Yoğun Noel döneminde sertifikasyon sürecini tamamlamak için gereken çalışma zamanını hafife aldık. Ocak ayında her şeyi hazırlamayı ümit ederken, yayın aralığını Şubat ayı başlarına hedefleyerek çok daha rahatladık. Ayrıca yayınlanmadan önce geliştirilebileceğini düşündüğümüz oyun performansı / kare hızı üzerinde çalışmak için bize zaman kazandıracak.

Bu konuda çok üzgünüz. Birçok PlayStation kullanıcısının Noel üzeri Betrayal oynamaya istekli olduklarını ve çıkış tarihini sabırsızlıkla beklediklerini biliyoruz. Path of Exile gelecek yılın başında PlayStation 4 için piyasaya sürüldüğünde harika olacağına söz veriyoruz.”

Path of Exile Steam’de on binlerce oyuncuya sahip ve uzun süredir devam eden, popüler bir oynaması ücretsiz aksiyon RPG oyunu. Oyun ilk olarak Ekim 2013’te PC için yayınlandı ve Xbox One sürümü Ağustos 2017’de piyasaya sürüldü.