Path of Exile PS4 sürümünün çıkış tarihi belli oldu

Geliştirici Grinding Gear Games, Path of Exile‘ın 26 Mart’ta PlayStation 4’e geleceğini duyurdu. Popüler oynaması ücretsiz RPG oyunu, son genişlemesi Synthesis ile birlikte Sony’nin konsolunda yayınlanacak.

Oyunun uzun zamandır beklenen PS4 sürümü, Grinding Gear Games’in sertifikasyon çalışmaları nedeniyle birkaç kez gecikti. Diablo tarzı oyunun PS4 sürümünün ilk olarak Aralık 2018’de gelmesi planlanıyordu, ancak önce Şubat 2019’a ve ardından Mart ayına ertelendi.

Path of Exile’ın PS4’e gelişi geçtiğimiz yıl aşağıdaki fragmanla duyurulmuştu:

Grinding Gear Games Path of Exile’ın tamamlanmasının ardından, oyunu merakla bekleyen PS4 oyuncularına son olarak aşağıdaki mesajı yayınlamıştı:

“Birçoğunuzun PlayStation 4 sürümümüz için kesin bir çıkış tarihi beklediğini biliyoruz, bu yüzden size önümüzdeki haftalarda neler olacağı konusunda bir güncelleme yapmak istedik. Geliştirme tamamlandı ve Mart ayının ortasında piyasaya sürmeyi bekliyoruz. Yeni bir platforma taşınmanın teknik süreci nedeniyle yayın tarihinden yaklaşık iki hafta öncesine kadar kesin bir çıkış tarihi bildiremiyoruz. O sürece girer girmez sizi bilgilendireceğiz. Path of Exile’ı PlayStation oyuncularına sunmak için çok heyecanlıyız. Platformda şimdiden istekli aksiyon RPG hayranları topluluğu oluşturduğumuzu görmekten çok memnunuz. Path of Exile: Synthesis’i gelecek ay sunmak için sabırsızlanıyoruz!”

Path of Exile ilk olarak 23 Ekim 2013’te PC platformunda yayınlandı ve oynaması ücretsiz RPG oyunu oyunculardan olumlu yorumlar aldı. Umuyoruz ki aynı kararlılıkla ve başarılı bir oyun deneyimiyle PS4 oyuncularının karşısına çıkarlar.