Paladins’e PS4 hariç çapraz platform desteği geldi

Paladins kısa süre önce büyük bir güncelleme aldı ve uzun zamandır beklenen platformlar arası oyun desteği sonunda geldi. Özellik nihayet Xbox One, Nintendo Switch ve PC’de platformlarında etkinleştirildi. Ek olarak, çapraz ilerleme de artık Xbox One ve PC’de mevcut.

Ne yazık ki PS4, Paladins’in yeni özelliğine dahil olmayan tek platform. Bu uzun zamandır karşılaşılan bir durum, ancak bir çevrimiçi oyun daha PlayStation 4 hariç her platformda oynanabiliyor.

Tabii ki, bunun gerçekleşeceğine dair ipuçları daha önce gelmişti. Paladins‘in geliştiricileri, Sony’nin çapraz oyuna “çok istekli olmadığını” açıkça söylemişlerdi. Yine de, PlayStation’ın çapraz platform desteğine dair adımlar attığını düşünürken oyuncular bir kez daha hayal kırıklığına uğradı.

Yine de geliştirici güncellemesi, Paladins’in hem çapraz oynama hem de çapraz ilerlemeyi, fırsat bulduklarında teknik olarak desteklemeye hazır olduklarını belirtiyor. Ancak, kısa vadede büyük haberler beklemeyin deriz…

Fortnite Sony PS4 Nintendo Switch paladins

Sony ve çapraz oyun sorunsalı uzun soluklu bir hikaye haline geldi. Paladins’in yanı sıra Minecraft, Rocket League ve Ark: Survival Evolved gibi büyük oyunların geliştiricileri, PS4 ve tüm diğer platformlarda çapraz platform isteklerini dile getirdiler. İşler gerçekten çok önemli bir noktaya geldi; ancak Fortnite’ın Nintendo Switch duyurusunun ardından topluluk isyan etti ve Sony sık sık talepler ve suçlamalarla karşı karşıya kaldı. Elbette oyun PlayStation 4 hariç her sistemde çapraz oynanabiliyordu.

Ardından Sony çıktı ve sadece Fortnite için platformlar arası oyuna izin vereceğini söyleyerek, Epic Games iş birliğiyle beta düzenledi. Sony’nin ifadeleri, bu hamlenin hazırlanma süreci olacağını açıkça ortaya koydu. Sony bazı önemli adımlar atmış olsa da, henüz tam olarak bekleneni veremedi. Ancak potansiyel olarak bazı gelişmeler yaşanacak gibi görünüyor. Eh, umudumuzu kesmeyelim…

Paladins şu anda PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’de mevcut.