Overwatch Winter Wonderland etkinliğiyle kışı getiriyor

Tatil sezonu Winter Wonderland etkinliği ile Overwatch‘a geri dönüyor. Kış temalı etkinlik 11 Aralık 2018 – 2 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Her zaman olduğu gibi yeni kostümler ve sürprizler yolda, ancak bu öğeler etkinlik yaklaştıkça ortaya çıkacak.

Blizzard, Overwatch’ın yıllık etkinliğini twitter’da kısa bir tanıtım videosuyla paylaştı:

Paylaşım, Winter Wonderland için yeniden tasarlanan Blizzard World haritasını gösteren kısa bir video sunuyor. Bir kar fırtınası efektinin ardından Blizzard World yeni yılı işaret eden ışıklarla süsleniyor.

Geçtiğimiz yıl Overwatch Winter Wonderland etkinliği 12 Aralık -1 Ocak tarihleri arasında yapılmıştı ve bu yıl zaman aralığında ufak bir değişiklik görülüyor. Blizzard, bilmemiz gerekenleri açıklayan bir geliştirici güncellemesini yayınlamadan önce bilinmeyen pek çok şey vardı. Belki de bu yıl benzer içerikler sahne alacak. Yine de, Mei’nin Kartopu Savaşı her yıl yeni özelliklerle sunulan sınırlı süreli bir mod olduğu için yine geleceğini öngörebiliriz.

Ancak, bu yılki etkinliğ yeni bir modun katılması beklenmiyor. Overwatch Oyun Yönetmeni Jeff Kaplan Eylül ayında Blizzard’ın sezonluk modlarından memnun olduğunu açıkladı.

Herkesin Mei olarak oynadığı 6v6 oyun modunda düşmanlarınıza kartopu ateşliyorsunuz, ancak kaçırdığınız her atış size silahınızı karla doldurmak için zaman kaybettiriyor ve savunmasız bir hedef haline getiriyor.

Yine de Blizzard planlarını her an değiştirebilir ve daha fazlasını eklemesi olası. Bu nedenle Winter Wonderland için duyurular gelmeye devam ettikçe sizi bilgilendireceğiz.