Overwatch’ın yeni sistemleri oyun içi davranışı iyileştiriyor

Overwatch patronu Jeff Kaplan, Blizzard’ın geçtiğimiz ay Looking For Group (LFG) ve Onaylama sistemlerini tanıttığından beri oyunda olumlu değişiklikler olduğunu açıkladı.

Haziran ayının sonunda başlayan yeni sistemler, olumlu oyun içi davranışları ödüllendirerek Overwatch topluluğunun deneyimini iyileştirmeye çalışıyor.

Overwatch’ta kötü oyuncu davranışları büyük oranda düşüyor

Kaplan tüm bölgelerdeki analizleri henüz paylaşmamış olsa da, forum bildiriminde rekabetçi maçlardaki kötü sohbet davranışlarının Amerika’da yüzde 26,4 ve Kore’de yüzde 16,4 düştüğünü belirtti.Kaplan ayrıca, kötü davranış sergileyen günlük oyuncu sayısının Amerika’da yüzde 28,8 ve Kore’de yüzde 21,6 oranında azaldığını ekledi. Sonuç olarak Kaplan: “Topluluğun, Overwatch’ı daha iyi bir oyun haline getirme çabalarından gerçekten memnun kaldık!” yorumunda bulundu.

Birçok oyuncunun, oyun içi iletişimi rekabetçi başarı için önemini görmesine rağmen, Overwatch topluluğu özellikle kadın oyunculara karşı toksisiteyi kontrol etmek için mücadele ediyor. Blizzard, bu sistemleri; olumlu davranışları ödüllendirmek ve oyuncuların çevrimiçi deneyimini geliştirmek için bir teklif olarak sunuyor.

Bazı oyuncular Kaplan’ın neden daha fazla veri paylaşmadığını sorgularken, Avrupa analizlerinin eksikliğini vurguladı. Sonuç olarak, ekibin tüm istatistikleri henüz raporlanmadığı için üzgün olduğu cevabını aldılar. Overwatch, dönem dönem kötü davranışlar için çözümler arıyor.