Overwatch kare hızı sorunlarıyla boğuşuyor

Son Overwatch güncellemesi bu yılki Yaz Oyunları etkinliğini yeni kostümler, sesler ve diğer kozmetik öğelerle gelmiş olsa da aynı zamanda kararsızlık yaratan takılma sorunlarına neden olan ve tüm platformlardaki oyuncuları etkileyen kare hızı sorunlarını da beraberinde getirdi. Blizzard sorunları kabul etti ve yama üzerinde çalıştığını açıkladı. Ancak şu anda düzeltmenin ne zaman gerçekleşeceğine dair net bir tarih duyurulmadı.

Overwatch’taki kare hızı sorunları sohbet kutusundan kaynaklanıyor gibi görünüyor. Oyunda yeni bir mesaj geldiğinde kare hızında dalgalanmalar oluyor. Sorun sesli mesajları, ifadeleri hatta bağlanma/bağlantı kesilmesi mesajlarında da gerçekleşiyor. PC oyuncuları sohbet kutusunu gizleyerek kolay sorunu geçici olarak çözebiliyor ancak konsol oyuncuları o kadar şanslı değil. Takım arkadaşlarıyla iletişim kurmak için sık sık “Hello” ve “Thanks” gibi hızlı sohbet mesajları kullanan konsol oyuncuları köşeden her yeni mesaj geldiğinde belirgin bir şekilde kare düşüşü yaşıyor. Bazı oyuncular bunun farkına varıp ve hızlı sohbet mesajlarını kullanmayı bıraksa da, bazıları (her zaman olduğu gibi) sorunu takım arkadaşlarına sıkıntı yaratmak için kullanıyor.

Overwatch’ın PC sürümündeki geçici çözümle ilgili Reddit‘teki bir paylaşıma cevap veren Baş Yazılım Mühendisi Bill Warnecke: “Herkese merhaba, sorunla ilgili raporların farkındayız ve üzerinde aktif olarak çalışıyoruz. Rahatsızlık için özür dileriz henüz belirli bir tarih veremesek de çözüm bulmak için hızlıca çalışacağız.” dedi. Düzeltme yaması gelinceye kadar Yaz Oyunları etkinliğine katılmak isteyen oyuncuların haftalık zorlukların yanı sıra kare hızı sorunlarıyla da ilgilenmeleri gerekecek.

Overwatch Yaz Oyunları şu anda oyunda ancak oyunun bir sonraki kahramanını yakında göremeyeceğiz. Blizzard yeni kahraman için önünde hala uzun bir yol olduğunu açıkladı. Overwatch hakkında gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın.