Overwatch 2’nin BlizzCon 2019’da duyurulacağı iddia edildi

Overwatch 2, BlizzCon 2019 öncesi sürpriz bir şekilde gündeme oturdu. Geçmişte bazı Overwatch duyurularını doğru bir şekilde sızdırmasıyla bilinen Twitter kullanıcısı ve Twitch yayıncısı Metro, Blizzard’ın BlizzCon 2019’daki popüler nişancı oyununa devam oyunu duyuracağını iddia etti.

Metro haberin doğruluğunu soranlara cevap olarak; kaynağından şüphe duymadığını, Ashe karakteri duyurulmadan önce kendilerini doğru bilgiyi sızdıranla aynı kişi olduğunu belirtti. Ayrıca kaynağın kimliğini korumak için daha fazla ayrıntıyı açıklamayı reddetti.

Peki Overwatch’ın devam oyunu hakkında ortaya atılan iddialar:

  • Overwatch 2 PvE ve PvP özelliklerine sahip olacak.
  • Overwatch 2 kahramanınızı nasıl oynayabileceğinizi etkileyecek bir seviyelendirme sistemine sahip olacak. Seviye sistemi oyundaki kahramanların belirli yeteneklerini değiştirecek. Bu özelliğin yalnızca PvE veya PvP’de olup olmadığını bilmiyorum. Duyduğuma göre yeni bir kahraman yok.
  • Tüm kaynaklarını OW2’yi mümkün olduğunca hızlı çıkarmaya yöneltiyorlar.
  • Rekabetin (PvP ve PvE) yeni bir bölgeye mi taşınacağını yoksa bir arada mı sunulacağını bilmiyorum. Oyunun Overwatch 2 olarak adlandırılacağına bağlı olarak gelecek sezonun başlangıcı ya da eklenti olarak değil bağımsız bir oyun hamlesi olacağını düşünüyorum.

Activision Blizzard daha önce yaptığı açıklamada BlizzCon 2019’da yeni oyun gelmeyeceğini belirtmişti. BlizzCon 1 Kasım’da başladığında Overwatch 2 sızıntısının doğru olup olmadığını öğreneceğiz.