Online FIFA 23 EA’nın Darphanesi Oldu

Online FIFA 23 EA’nın Darphanesi Oldu
FIFA 23’te yer alan online seçenek, şirketin yüksek gelir elde etmesini sağladı. Gözler ise bir sonraki rapora çevrildi.

EA; yıllardan beri oyun sektörünün devleri arasında yer alıyor. FIFA gibi başarılı serileriyle yüksek gelirler elde eden şirket, yeni çeyrek raporunu açıkladı. EA’nın raporunda şirketin 2 milyar dolar net gelir elde ettiği ifade edildi. Bu şirket için aynı zamanda rekor olma anlamı taşıyor.

EA’nın Çeyrek Geliri Yüzde 11 Arttı

EA’nın çeyrek raporunda şirketin gelirinin yüzde 11 arttığı, 1,95 milyar dolar olduğu ifade edildi. Bu seviyeler ile şirket adına yeni bir rekor kıran EA, bunun en büyük gerekçesini de açıkladı. Raporun ayrıntılarında şirketin FIFA 23 oyunuyla önemli bir yükseliş yaşadığı ve oyunun gelirlerinin yüzde 31 oranında arttığı ifade edildi. Son FIFA oyunu olan FIFA 23 sonrasında firma oyunlarını EA Sports FC olarak piyasaya sürecek. FIFA ile lisans anlaşmasını yapamayan EA, bu nedenle oyunda isim değişikliği yapacak.  FIFA 23’ün özellikle online bölümü, gelirlerin artmasını etkiledi.

FIFA 2023’ün dışında Apex Legends ve The Sims 4 gibi oyunlar da oldukça iddialı durumda. Star Wars Jedi: Survivor gibi oyunların yayınlanmasıyla şirketin gelirlerinin daha da artması bekleniyor.