Obi-Wan Kenobi haftaya Star Wars Battlefront 2’ye gelecek!

En çok beklenen Star Wars kahramanlarından biri sonunda Star Wars Battlefront 2‘ye geliyor. Obi-Wan Kenobi 28 Kasım 2018’da oynanabilir olacak. Hayranlara daha önce efsanevi Jedi Master için ilk bakış görüntüleri sunulmuştu, ancak kısa süre sonra oyuncular sevilen karakteri deneyimleyebilecekler.

Bilindiği gibi oyundaki Obi-Wan Kenobi, Ewan McGregor tarafından Star Wars filmlerinde tasvir edilen daha genç haliyle karşımıza çıkacak. Alec Guinness’in canlandırdığı Yaşlı Ben Kenobi karakterini bekleyenler hayal kırıklığına uğrayacaklar. Obi-Wan Kenobi çeşitli Star Wars animasyon dizilerinde rol alan James Arnold Taylor tarafından seslendirilecek.

Star Wars Battlefront 2 - Obi-Wan Kenobi obi-wan kenobi

Obi-Wan çok etkili yeteneklere sahip olacak. Defensive Rush yeteneği ileriye doğru atılmanızı, sağlarken ışın kılıcınız yolunuza çıkan herkesi kesecek. Ayrıca düşmanın sınırlı bir süre için yeteneklerini kullanmasını engelleyen meşhur Mind Tricks yeteneği de yer alacak. Son olarak, ofansif bir saldırı olarak All-Out Push, Luke Skywalker’ınkine benzer şekilde ancak daha odaklı bir versiyonu. Düğmeye basılı tutmak yeteneğin menzilini artırırken, ek kontrol seçenekleri de sağlanıyor.

Güncelleme ayrıca Geonosis gezegenini de tanıtıyor. Bu gezegen hakkında bilgi sahibi değilseniz, Attack of Clones filminin geçtiği yer. Güncellemedeki diğer önemli özellikler arasında 212. Saldırı Taburu‘nun, Galaktik Cumhuriyet için alternatif görünüme sahip olması da var.

Ekim ayında Star Wars Battlefront 2’ye Klon Savaşları sırasında Obi-Wan Kenobi‘nin ezeli düşmanı olan General Grievous gelmişti. Kont Dooku ve Anakin Skywalker dahil olmak üzere daha fazla kahraman ve düşman gelecek. Resmi Obi-Wan Kenobi duyurusuna EA’nın web sitesinden erişebilirsiniz.