No Man’s Sky’ın ilk oyun içi topluluk etkinliği başladı!

Geçen ay No Man’s Sky‘ın büyük NEXT güncellemesinin yayınlanmasından önce, geliştirici Hello Games, uzay simülasyonunun kısa süre içerisinde özel canlı oyun içi topluluk etkinliklerine ulaşacağını açıklamıştı. Bunlardan ilki artık PS4, Xbox One ve PC’de başladı.

No Man’s Sky’ın ilk canlı etkinliği başladı

Hello Games’in blog gönderisine göre, No Man’s Sky‘ın haftalık içerik ve topluluk etkinliklerinin ilk sezonu planlandı ve bugün ilk Space Anomaly görevini tamamlayan herkes için ilk macera başladı.

“Specialist Polo ve Priest Entrance Nada, anormal bir uzay aracında gerçekliğin kıyısında yardım talebinde bulunuyorlar. Polo’nun gelişmiş sınır izleme ekipmanı evrenin önceden tespit edilmemiş bir bölgesine yerleştirdi ve acilen kaşiflerin gerçeklikte bu aksaklığı incelemelerine ve araştırmalarına ihtiyaç duyuyorlar.” diyor Hello Games.

No Man's Sky NEXT no man's sky

No Man’s Sky’ın ilk macerası, yeraltında garip nesnelerin oluşmaya başladığı galaksinin bir köşesine odaklanıyor. Bu gizemli eserleri bulmayı ve çıkarmayı başaran maceracılar, onları Space Anomaly’e dönüştürebilir ve haftalık ödüller almak için özel olarak kullanılan yeni oyun parası Quicksilver için kullanabilirler. Diğer bir deyişle, etkinlik boyunca ne kadar kazı yönetirseniz ve o kadar kadar çok ödül kazanıyorsunuz.

No Man’s Sky’ın ilk koleksiyonu, yeni Mind Blown ifadesini, yeni kaskları, çeşitli çıkartmaları ve altı yeni yapı dekorasyonunu içeriyor. Hello Games, mevcut etkinlik ödüllerinin ilk canlı etkinlik döneminin başlangıcından itibaren 50’den fazla öğeye genişleyeceğini ve yeni ifadelerin, temel parçaların, özelleştirmelerin ve daha fazlasının geleceğini belirtiyor.