No Man’s Sky NEXT bazı oyuncuların kayıt dosyalarını siliyor!

No Man’s Sky NEXT güncellemesi, çok oyunculu mod ve üçüncü şahıs kamera açısı dahil olmak üzere oyuna birçok yenilik ekledi. Ancak güncelleme bazı oyuncuların dosyalarının silinmesine neden oluyor.

Sorun tüm platformları etkiliyor gibi görünüyor. Bazı oyuncular No Man’s Sky‘ı açtıklarında, kayıt dosyasını ve oynadıkları saatleri görüyorlar, ancak oyunlarını yüklediklerinde tüm ilerlemelerini kaybederek oyuna yeniden başlıyorlar.

Önceki otomatik veya manuel kayıttan yüklemek, bu sorunu çözmüyor. PC oyuncuları, kayıt dosyalarını düzenlemeyi içeren bir çözüm buldu ancak bu seçenek PS4 ve Xbox oyuncuları için mevcut değil.

Kotaku’nun video yapımcısı Paul Tamayo, USB sürücüsüne yedeklediği bir önceki kaydı yükleyebildi, ancak bulut kaydından yükleme işlemi, oynadığı sırada otomatik olarak yüklendiği için çalışmadı.

Şu anda No Man’s Sky’ın geliştiricisi Hello Games’ten yorum ya da cevap yok.

NEXT güncellemesi, oyunun Xbox One versiyonunun yayınlanmasıyla aynı gün, 24 Temmuz’da geldi. Çevrimiçi mod, No Man’s Sky oyuncularının en çok istediği özelliklerden biriydi ve oyuna dahil oldu. Ayrıca haftalık güncellemelerin geleceği de duyurular arasındaydı.