No Man’s Sky, NEXT ile haftalık güncellemelere başlayacak

Hello Games, No Man’s Sky NEXT güncellemesinin yayınlanmasını takiben, oyuna haftalık güncellemeler sunacak ve topluluk sorunlarına odaklanacak.

No Man’s Sky’a gelecek güncellemeler tamamen ücretsiz olacak

Güncellemeler, etkinliklere veya görevlere şekil verecek, onlara katılanlara ödüller sağlayacak şekilde sunulacak. Oyunun yaratıcısı Sean Murray bu ödüllerin eşya kutusu ya da mikro ödemelerle değil %100 ücretsiz sunulacağını açıkladı. İlk haftalık güncellemenin, No Man’s Sky NEXT‘in 24 Temmuz’da yayınlanmasından bir hafta sonra başlaması bekleniyor.

No Man's Sky NEXT no man's sky

Burada asıl vurgu, No Man’s Sky NEXT ile oyunculara oyundaki ezber bozan bir sistem sunmak gibi görünüyor. Murray, bir süredir bir araya gelen ve oyun içi etkinlikleri organize eden topluluktan ilham aldığını söylüyor.

Haftalık güncellemelerin yanı sıra, bugün yeni web sitesi Galactic Atlas da oyunculara sunuldu. Web sitesi, Galaksi Haritası’nda oyun içi etkinliklerin yanı sıra oyuncuların belirli yerleri ziyaret etmelerini sağlayacak Portal Glyph adreslerini de gösterecek. Görevlerin yanı sıra, Galactic Atlas oyuncuların kendi ilgi alanlarını yaratmalarına izin verecek ve Gezginleri en sevdikleri gezegenlere, üslere ya da göstermek istedikleri herhangi bir şeye yönlendirecek.

Hello Games, No Man’s Sky’ın yayınlanmasından bu yana aldığı büyük ücretsiz içerik güncellemeleri yerine, oyuna haftalık güncellemeler getirmeyi planlıyor. NEXT güncellemesi oyuna dört kişilik çok oyunculu mod, genişletilmiş üs oluşturma, üçüncü şahıs açısı, karakter özelleştirme ve çok daha fazlasını ekleyecek.