No Man’s Sky haftanın en çok oynanan oyunları arasına girdi

Hello Games’in kurucu ortağı Sean Murray, NEXT güncellemesinin ardından No Man’s Sky‘ın bu hafta tüm platformlarda dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olduğunu açıkladı.

No Man’s Sky iki yıl sonra NEXT ile yeniden doğdu

No Man's Sky NEXT veriler no man's sky

Paylaşılan ekran görüntüsü Steam platformuna ait ancak Murray muhtemelen PlayStation 4 ve Xbox One verilerine de erişebiliyor. Sony ve Microsoft tarafından sağlanan sayıları paylaşıp paylaşamayacağını bilemiyoruz. Kesin olan bir şey var ki: No Man’s Sky NEXT‘in gelişi, oyuna olan ilgiyi yeniden canlandırdı. Uzun bir sessizlik döneminden sonra, Murray oyunun nerede olduğuyla ilgili içeriği paylaştı:

“No Man’s Sky, küçük bir takım için çok etkileyici bir oyun, iddialı, teknik olarak benzersiz ve çok güzel. Takım tümüyle daha etkileyici bir hale geldi. Lansmanın yoğunluğunun ve dramının toplulukla iletişime yer bırakmaması kesinlikle pişmanlıktı.”

NEXT güncellemesi oyuna dört kişilik çok oyunculu mod, genişletilmiş üs oluşturma, üçüncü şahıs açısı, karakter özelleştirme ve çok daha fazlasını içeren özellikler getirdi. Güncellemenin ardından oyuna olumlu eleştiriler gelmeye başladı.