No Man’s Sky: Beyond güncellemesi çevrimiçi özellikler sunacak

Sean Murray ve Hello Games, No Man’s Sky‘ın bir sonraki güncellemesini duyurdu ve oyuna büyük değişim getirecek gibi görünüyor. No Man’s Sky Beyond olarak bilinen güncelleme oyuna uzun zamandır beklenen tam bir çevrimiçi bileşen getirecek. Güncelleme bölümler halinde yayınlanacak ve 2019 yazında başlayacak.

İlk bölüm tamamen yeni bir çok oyunculu deneyim olan No Man’s Sky Online‘ı tanıtacak. Yeni mod evrendeki tüm oyuncuların bir araya gelip birlikte oynayabilmesini sağlayacak. Çevrimiçi bir deneyim olmasına rağmen No Man’s Sky Online MMO olarak kabul edilmiyor. Duyuruda belirtildiği gibi bu özellik abonelik gerektirmeyecek, mikro ödeme içermeyecek ve tüm oyuncular için ücretsiz olacak.

Güncelleme bir tür yeniden yayınlanan sürüm olarak gelen No Man’s Sky: NEXT ölçeğinde görünüyor. NEXT güncellemesi çok oyunculu odaklı bir güncellemeydi. Beyond güncellemesi 3 bölüm olarak yayınlanacak. Ayrıntılar bu noktada hala biraz gölgede, ancak yakında daha fazla bilgi gelecektir. Başlangıçta küçük bir güncelleme olarak gösterilse de, aslında öyle değil.

No Man’s Sky başlangıçtan itibaren ilginç süreçler atlattı. 2016 yılındaki zorlu lansmana rağmen Hello Games oyunudesteklemek için çok çalışıyor. En son “Abyss” güncellemesi yayınlandı ve daha küçük bir güncelleme olmasına rağmen, birçok heyecan verici özellikle geldi. Oyunun önünde uzun bir ömür var gibi görünüyor.