Nioh dünya çapında 2.75 milyon kopya sattı

Nioh 2 bugünlerde gündemde olsa da serinin ilk oyunu başarılı şekilde yoluna devam ediyor. Niko Partners analisti Daniel Ahmad’a göre ilk Nioh oyunu dünya çapında 2.75 milyon kopya sattı.

Oyunun Şubat 2019’daki satış rakamlarının 2.5 milyonu aştığı düşünülürse aradan geçen 7 ayda satılan 250 bin kopya başarılı bir yükseliş denebilir. Nioh, devam oyununun da gelmesiyle birlikte yine hareketli bir dönem geçirecektir.

Nioh, 2019 yılının Şubat ayında PlayStation 4 mağazasına geldi ve oyuncular tarafından olumlu karşılandı. Hata düzeltmeleri ve grafiksel sorunlar oyunun başarısına engel olsa da, umuyoruz ki devam oyunu noktada kayda değer bir gelişme gösterir.

Geçtiğimiz günlerde Nioh 2, Tokyo 2019 Show Show’da sergilendi. Team Ninja yeni oyunlarının yayın penceresini duyurmanın yanı sıra yeni bir oynanış fragmanı sergiledi. Etkinlik sırasında devam oyununun yapımcısı Fumihiko Yasuda, stüdyonun zorluk modlarıyla ilgili kararlarını da açıkça ortaya koydu. Nioh 2’yi oynayan herkes aynı zorluk seviyesini deneyimleyecek ve kolay mod olmayacak. Ancak yardıma ihtiyacı olan oyunculara birkaç seçenek sunulacak. Öncelikle Benevolent Graves mekaniği yardımcı hayalet karakterlerle yardım sunabilecek. Ayrıca oyuncular boss karşılaşmaları için çevrimiçi olarak diğer oyuncuları çağırabilecekler.

Nioh 2 ile ilk oyun arasındaki temel farklardan biri de karakter oluşturma özelliğinin getirilmesi. Oyuncular önceden belirlenmiş bir kahraman yerine kendi kahramanlarını yaratabilecekler. Ana karakterin Yokai’ye dönüşme yeteneği deneyimin yeni parçası olarak sunulacak. Nioh 2’deki bu değişim oyuncuların ilk oyunda bulunmayan benzersiz güçleri seçip kullanmalarına izin verecek.

Son olarak PS4 kullanıcıları yakında serinin yeni oyununu deneme şansı yakalayacaklar. Nioh 2 açık beta 1 Kasım’da başlayacak ve 10 Kasım’a kadar sürecek. Oyun 2020’nin başlarında tam sürüm olarak yayınlanacak.