NieR: Automata 4 milyon satış rakamına ulaştı

Geliştirici PlatinumGames’in başarısı ikinci yılını kutlayan NieR: Automata‘nın satışlarıyla yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Yayıncı Square Enix’e göre, oyunun satışları şu anda PlayStation 4, PC ve Xbox One platformlarında 4 milyonu aştı. NieR: Automata geçtiğimiz Aralık ayında 3.5 milyon satmıştı ve hala istikrarlı bir şekilde yoluna devam ediyor.

Oyuna ilgi hala yüksek ve serinin sevenleri Square Enix ve PlatinumGames’in devam oyunu getirip getirmeyeceği merak ediliyor. NieR: Automata serinin ilk oyunundan 7 yıl sonra gelmişti ve eğer böyle bir ihtimal varsa geliştiricinin elini çabuk tutması iyi olur.

Seri diğer oyunlardaki içerik geçişleriyle de varlığını hissettiriyor. Örneğin; NieR’den 2B, 2018’de Sezon Geçiş konuk karakteri olarak Soul Calibur VI kadrosuna katılmıştı. Ayrıca Square Enix, Bring Arts markasıyla NieR karakterleri, A2, 2B’nin 2.0 sürümü ve 9S’yi içeren bir figürler piyasaya sürüyor.

Oyun şu anda PlayStation Store mağazasında NieR: Automata Game of the YoRHa Edition sürümüyle satışta ve ödüllü kıyamet sonrası aksiyon RPG oyunu bu sürümle DLC ve bonus içerikler sunuyor. Ayrıca şu anda %20 indirimle fırsatıyla 134,25 TL’den satışta.