Need for Speed Heat sürekli internet bağlantısı gerektirmeyecek

Son yıllarda birçok oyun çevrimiçi bağlantı gerektiriyordu. Bunlara 2015 yılında çıkan Need for Speed’de dahildi ve oyuncuların sürekli internet bağlantısına sahip olmalarını ve çevrimiçi bağlantıyı şart koşuyordu. Görünüşe göre Need for Speed Heat böyle bir gereksinim sunmuyor. Yeni oyunu çevrimdışı olarak da keyifle oynamak isteyen oyuncular için iyi bir haber.

Need For Speed Heat yapımcısı ve baş tasarımcısıyla Gamescom 2019’da yapılan röportajda Twinfinite çevrimdışı seçenekleri sordu. Yapımcı yeni oyunlarında tamamen çevrimdışı seçenekler yer alacağını söyledi. Bununla birlikte çevrimiçi oynamak isteyenler de tercih ettikleri deneyime yönelik seçeneklere sahip olacaklar.

Çevrimdışı ve solo oynamak bazı oyuncuların tercih edeceği bir seçenek olsa da, Need for Speed Heat’i çevrimiçi oynamanın da bazı avantajları var. Bunlardan biri her oyuncunun sahip olacağı “Heat Level” (Isı Seviyesi) ile ilgili. Heat bir sürücünün polislerle ne kadar sorun yaşadığını ifade ediyor. Bir oyuncunun suyu ne kadar ısındıysa polisler dikkatlerini onlara çevirecek. Çevrimiçi durumdayken daha az ısıya sahip oyuncular, kendilerini daha fazla ısıya sahip oyuncuların yakınında stratejik olarak konumlandırabilir ve polis memurlarının odağını başka yerlere yönlendirebilir.

Electronic Arts ve geliştirici Ghost Games geçtiğimiz hafta Need For Speed Heat’i resmi olarak duyurdu. İlk fragman oyun hakkında fazla fikir vermese de Gamescom 2019’da yeni bilgiler gelmeye başladı. Gamescom Açılış Gecesi Canlı Yayını sırasında gösterilen oynanış fragmanı kişiselleştirme seçenekleri, ekipler ve daha fazlası hakkında detaylar sundu. Ek olarak Need For Speed Heat araçlarını özelleştirmek için kullanabilecekleri NFS Heat Studio adı verilen yeni bir uygulama da iOS ve Android için yayınlandı.

Need for Speed Heat 8 Kasım’da PS4, Xbox One ve PC platformlarına gelecek. Origin Access Premier üyeliğine sahip olanlar oyuna 5 Kasım’da erken erişebilecekler.