Need for Speed Heat gelişim sürecini tamamladı

Need for Speed Heat yaz aylarında duyuruldu ve popüler yarış serisinin bir sonraki oyunu yaklaşık 1 ay sonra çıkış yapacak. Artık EA de hazır görünüyor. Yeni oyunun gelişim sürecini tamamlayarak altın olduğu doğrulandı. Bu dönüm noktası çok fazla dikkat çekmese de serinin hayranları şimdiden heyecanlılar.

Need for Speed Heat’in geliştirme sürecinin tamamlandığını DICE geliştiricisi Ben Walke Twitter hesabından paylaştı. Takipçilerden biri yarış oyununun Xbox One’ önyüklemesinin ekran görüntüsünü yayınladı. Bir diğer takipçi böyle bir şeyin nasıl mümkün olduğunu sordu ve 1 ayda çok şeyin değişebileceğini belirtti. Ardından Walke geldi ve Need for Speed Heat’in altın olduğunu ve disklere yazılmak üzere gönderildiğini açıkladı:

EA ve geliştirici Ghost Games nihayet Gamescom 2019’da Need for Speed Heat’i duyurdu. Gösteri sırasında Heat’in geçmişten günümüze değişimine yakından bakıldı. Gündüz – gece döngüsü oyunun genel zorluklarına katkıda bulunacak. Gündüz saatlerinde her zamanki gibi yarışacaksınız ve tabii ki Palm City Polis Departmanı yasa dışı faaliyetlerde bulunan sürücülerin peşinde olacak. Ancak geceleri işler daha da kötüleşiyor. Güneş battıktan sonra polisler yarışçıları ne pahasına olursa olsun durdurmak için gelecekler.

Need for Speed Heat’in kişiselleştirme seçenekleri de her zamankinden daha geniş kapsamlı olacak. Bazı özellikler Gamescom’da gösterilen oynanış fragmanı sırasında gösterildi. Ayrıca NFS Heat Studio uygulaması sayesinde isteyenler oyunun kişiselleştirme seçeneklerini deneyimlemeye başlayabilirler.

Need for Speed Heat 8 Kasım’da PlayStation 4, PC ve Xbox One’a gelecek. Palm City sokaklarını fethetmek için sabırsızlananlar Origins Access Premier ile 5 Kasım’da oyuna erken erişebilecekler.