Need for Speed Heat elektronik ve urban müzikler sunacak

Need for Speed Heat geçtiğimiz hafta resmi olarak açıklandı. Daha sonra Gamescom Açılış Gecesi Canlı Yayını sırasında EA ve Ghost Games oynanış görüntülerini sergiledi. Yine de hala perde arkasında kalan pek çok detay var. Ancak bu seferki bilgi oyunun müzikleriyle ilgili. Ghost Games henüz duyuruya hazır olmasa da, bir geliştirici oyuncuların otomobillerinde ne tarz müzikler duyacaklarından bahsetti. Oyundaki müzikler elektronik ve urban tarzlarından ilham alıyor.

Yaratıcı Yönetmen Riley Cooper Gamescom’da VG247‘ye konuştu. Çok fazla açıklama yapamayan Cooper yalnızca Need For Speed Heat’in modern bir sese sahip olacağını açıkladı:

“Şu anda şarkıların adlarını açıklamıyoruz ancak genel olarak konuşursak birkaç farklı etkisi var. Bazı parça seçimlerimizle biraz yerel bir ortama sahip modern bir soundtrack sunacağız. Elektronik büyük bir etki, urban büyük bir etki. Ancak yarışmadığınız zamanlarda gündüzleri daha sakin, geceleri daha tehlikeli müzikler olacak.”

Günün saatlerine göre değişecek müzikler gerçekten merak uyandırıcı. Bu aynı zamanda oyunun bileşenleriyle de uyumlu olacak gibi görünüyor. Geceleri düzenlenecek yasa dışı sokak yarışlarının aksine Need For Speed Heat’in Palm City’de devriye gezen polis gücü gündüzleri daha az tehdit oluşturacak. Ancak karanlık düştüğünde işler tehlikeli bir hal alacak ve polisler sokak yarışçılarını yakalamayı hedefleyerek kural tanımayacaklar.

Need for Speed Heat hakkında daha fazla bilgi gelecek olsa da merak edenler araçlarını tasarlamaya şimdiden başlayabilirler. NFS Heat Studio Android veya iOS’ta yayınlandı ve isteyen herkes yeni oyunun heyecanına katılabilir.

Need for Speed Heat 8 Kasım’da PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye gelecek. Origin Access Premier aboneleri 5 Kasım’da oyuna erken erişim sağlayabilecekler. Gamescom 2019 boyunca gelecek tüm haber ve duyurulara buradan erişebilirsiniz.