Narcos: Rise of the Cartels iki yeni fragmanla tanıtıldı

Narcos: Rise of the Cartels yaklaşık 1 yıl önce duyuruldu ve artık yakında geleceğini biliyoruz. Netflix dizisine dayanan sıra tabanlı strateji oyunu 2019 Sonbaharında PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One ve PC için çıkacak. Oyunun fiziksel sürümünün de 2019’un son çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Yayıncı Curve Digital ve geliştirici Kuju Entertainment iki ayrı duyuru fragmanıyla haberi paylaştı. Yayıncıdan gelen yeni fragmanlar; oyuncuların iki farklı hikayeyle Medellin Karteli veya DEA’nın tarafında oynayarak Netflix dizisindeki olaylara geri döneceğine işaret ediyor. İşte Narcos: Rise of the Cartels’in Kartel fragmanı:

Kartellerin yanı sıra DEA tarafı da fragmanla gösterildi:

Narcos: Rise of Cartels’de Narcos dizisinin ilk sezonundaki olayları deneyimleyeceksiniz. Seçilebilecek iki ayrı hikayeyle DEA’nın tarafında veya Medellin Karteli’nin yanında durabileceksiniz. Oyunun farklı 1980 teması El Patron’un Kolombiya’daki etkisini dikkat çekici bir yükseliş hikayesiyle sunuyor. Uyuşturucu, her türlü yolsuzluk ve suç oranı her zamankinden yüksek. Kolombiya Medellin’deki yıkımın ABD hükümetinin dikkatini çekmesi uzun sürmüyor. DEA da tam olarak bu noktada devreye giriyor.

Narcos: Rise of Cartels oyuncuları kendilerini El Patrón’un Kolombiya’daki uyuşturucu ticaretindeki başarısını artırmaya adayabilecekler. Diğer yanda ise Steve Murphy ve DEA’ya yeni doğan suç imparatorluğunu yıkma konusunda yardım edebilecekler. Hem Kartel ve hem de DEA tarafının kendine özgü yetenekleri ve özellikleri var. Bu sadece sıra tabanlı bir strateji deneyimi değil. Kuju Entertainment işleri biraz karıştırdı ve oyuncuların “kritik anlarda” üçüncü şahıs bakış açısıyla rol almalarını sağladı.

Önümüzdeki aylarda çıkacak Narcos: Rise of Cartels hakkındaki tüm haber ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.